Перейти до вмісту

Хочете щедрий урожай часнику? Дійте!

Весною йде активна вегетація часнику, тому раптове пожовтіння пір’я часнику може стати неприємним сюрпризом для будь-якого дачника. Пропонуємо пораду, як цьому зарадити.

Обробити нашатирним спиртом.

Аміак у своєму складі містить 82% азоту в легкозасвоюваній для садових рослин формі. Нашатирний спирт (10% водний розчин аміаку) діє практично негайно.

До того ж, завдяки специфічному різкому запаху аміачної води, ваші часникові посадки позбудуться такого характерного шкідника, як цибулева муха. З інших переваг розчину нашатирного спирту варто відзначити — помірне зниження кислотності ґрунту після поливу і поліпшення його структури.

Правила обробки

Про необхідність негайної обробки нашатирем просигналізують завчасно пожовкле часникове пір’я на окремих рослинах. Багато дачників в тій чи іншій мірі стикаються з подібною проблемою з року в рік.

У 10 л відрі води розведіть 3 ст. л. нашатирного спирту. Полив виконуйте з лійки, щоб розчин потрапляв і під корінь, і на пір’я. Кращий час обробки — сухий погожий вечір, коли активність сонця мінімальна і немає опадів. Протягом сезону слід виконати 2-3 подібних обробки.

Читайте також: На це варто звернути увагу при заправці автомобіля.

Строго дотримуйтеся зазначеної концентрації навіть в “важких” запущених випадках, коли часникове пір’я масово пожовкло. Більш сильний склад може спровокувати хімічний опік кореневої системи рослин. Не забувайте, що причина пожовтіння може бути іншою — недостатній полив в жарку погоду, діяльність шкідників.

Здоровий часник з темно-зеленим пір’ям підгодовувати аміаком з метою профілактики не потрібно, так як він не потребує додаткових порцій азоту. Надлишок азотних добрив також шкідливий, як і їх недолік.