Перейти до вмісту

Хочете живопліт? Посадіть ці рослини.

Якщо ваша ділянка знаходиться біля дороги, проїжджаючі машини і шум з сусідніх ділянок порушує ідилію. Але є рослини, які  знижують рівень шуму.

Саме на них ландшафтні дизайнери рекомендують звернути увагу . Вчені  в ході дослідження виявили, що попри те, що живоплоти не повністю блокують шум, але вони здатні фільтрувати більш високі звукові частоти.

Пропонуємо вам декілька із цих рослин.

Бузок

Кущі цієї рослини прямостійні і дуже густі, тому вони ідеально підходять для створення живоплоту, що захищає від шуму. Крім того, вони є прекрасним захистом і фільтром для вихлопних газів і здатні витримувати навантаження навіть від дуже жвавої траси. У травні на них розпускаються красиві кисті ароматних квітів світло-фіолетового або білого кольору.

Плющ звичайний

Ця прекрасна витка рослина добре ізолює звук завдяки товстому і щільному листю.

Скумпія шкіряна

Цей декоративна дерев’яниста рослина має безліч назв — шкіряне дерево, сараган, димчасте дерево, перуковий кущ та інші.

Навесні кущ покривається пухнастими мітелками квітів жовтуватого або світло-зеленого кольору. У серпні на скумпії дозрівають плоди, що представляють собою сухі кістянки. Восени кущ буде радувати вас яскравими оранжево-червоним листям. Завдяки своєму унікальному зовнішньому вигляду така огорожа стане родзинкою будь-якого саду.

Читайте також: Робіть добро і воно неодмінно до вас вернеться.

Рододендрон

Вже навесні рододендрон захоплює своїми квітами. Вибираючи місце для цієї рослини, врахуйте, що при відповідних умовах кущі можуть сильно розростися. Тому садіть їх на відстані 2,5 метра один від одного.

Вишневий лавр

Чагарник не тільки прекрасно захищає від шуму, але і від цікавих сторонніх очей. Густо зростаючі вічнозелені листя забезпечать усамітнення в саду. Але будьте обережні: чорні кістянки куща отруйні в сирому вигляді.

Граб

Одна з найпопулярніших рослин, використовуваних для створення зеленої огорожі. Щоб рослина створила звукоізоляційну стіну, її треба садити на добре освітленому місці: в тіні граб втрачає листя.

Щоб огорожа була здоровою і густою, її необхідно регулярно проріджувати, не забудьте і про красивий дизайн.