Перейти до вмісту

Робіть добро і воно неодмінно до вас вернеться.

За переказами ця і сторія мала місце на початку ХХ століття у Шотландії.  Місцевий фермер йшов до себе додому, і проходивши недалеко від  болота,  він почув крик, який молив про порятунок. Чоловік відразу ж побіг на допомогу, і побачив, що болотна трясовина засмоктує у хлопчика.

Хлопчина сам пробував вилізти з болота, але кожен його рух був зайвим і лише наближав його загибель. Хлопчик перелякано кричав від страху і безвиході, що нічого не може з цим вдіяти.

Фермер не розгубився і зрубав відразу товстий сук, обережно підійшов до болота і подав хлопчикові гілку- порятунку. Хлопчик за допомогою гілки вибрався з трясовини. Його тіло тремтіло, він не міг перестати плакати, однак головне в цій ситуації те, що він врятований і в безпеці.

Фермер каже йому:

– Тобі варто заспокоїтися, зігрітися, помитися і обсохнути, підемо до мене, я тобі допоможу.

– Ні, спасибі, — хлопчик помахав головою, — мене вдома тато зачекався. — Він, напевно, весь хвилюється, де я.

Хлопчик з величезною вдячністю подивився на фермера, і пішов додому.

Вранці, до фермера додому приїхала красива карета . З неї вийшов добре одягнений пан.

– Це ви вчора допомогли моєму синові? — запитав чоловік.

– Так, — сказав фермер.

– Скільки ви хочете за порятунок сина?

– Пане, не варто мене ображати, які гроші, на моєму місці вчинив би так кожен.

– Мій син це найбільший мій скарб, я не можу такий вчинок так просто забути, не віддячивши вам, скажіть будь-яку суму, я вам заплачу, — сказав чоловік.

– Все тема закрита, до побачення. — Фермер вже збирався йти, як раптом у двір вийшов його син.

– Це ваш син? — запитав чоловік.

– Так, це мій син — гордим голосом сказав фермер, гладячи сина по голові.

– Тоді, давайте поступимо наступним чином, я заберу вашого сина в Лондон, а також оплачу його навчання. Якщо ваш син такий же як і ви, то ніхто не пошкодує про таке рішення.

Через пару років, син фермера закінчив школу, потім вступив і закінчив медичний університет. Незабаром його ім’я стало популярне на весь світ. Хлопчика звали Олександр Флемінг, саме він зробив відкриття в медицині, він відкрив  пеніцилін.

Читайте також: Для яких професій зрілий вік жінки – це плюс.

Син того найбагатшого чоловіка, напередодні ІІ світової війни, з важкою формою пневмонії, був доставлений до лікарні Лондона. За легендою, його врятував той самий пеніцилін.

Багатого чоловіка звали Рандольф Черчилль, сина Радольфа звали Вінстон Черчилль, якого ми знаємо вже як англійського прем’єр-міністра. В нього  було тверде переконання, що все, щоб ти не зробив, повернеться до тебе бумерангом.