Перейти до вмісту

Хочу розповісти одну дуже повчальну історію.

Один старий рибалка жив на березі водойми разом зі своєю родиною. Довгий час вони жили дуже добре, але цей час минув. Водойма приносила малий вилов риби та човен постійно ламався й його потрібно було весь час ремонтувати.

Чи варто боятися змін?

Одного разу повз річки проходив молодик та попросився заночувати у рибалки. Йому не відмовили та залишили переночувати, нагодували.

Наступного дня парубок зібрався йти далі та запитав хазяїна чим я можу віддячити тобі?

Хазяїн відповів:

Я бачу, що ти дуже розумний та багато чого бачив на своєму шляху. Можеш віддячити мене своєю порадою, як мені позбутися злиднів? Цього, я думаю, буде достатньо.
Добре. Моя порада – втопити твій поламаний човен. Після цих слів чоловік зібрався та пішов геть.
Рибалка не зрозумів цієї поради та став жити так само, як і раніше. Жити ставало все тяжче й не було чого навіть поїсти. Постійно думав, може він з глузду з’їхав? Як я можу втопити човна? Адже це єдиний заробіток, тоді зовсім можна померти від голоду.

Читайте також Свати насміхались бо в мене не було багато грошей

Одного разу почалася сильна буря, човен розбився, а рибалка ледь врятувався сам. Родина була у відчаї та вони зібрали свої речі й вирішили піти вниз по річці за пошуками кращої долі.

Вони йшли дуже довго й нарешті потрапили до рибацького селища. Там було стільки човнів, скільки вони не бачили за все своє життя. Рибалка був дуже щасливий, але думки в голові плуталися та нагадували про його човен і що власного човна в нього немає. Та немає коштів, щоб купити новий. Він сів на березі та спостерігав за човнами й роздумував. Спостерігаючи за човнами, він помітив, що один човен потребує ремонту, а інший – треба поновити, а третій – взагалі скоро зламається, якщо терміново його не полагодити. Тоді рибалка вирішив ремонтувати човни, адже він мав дуже великий досвід в цій справі. Він став чудовим майстром! Його вміння відразу помітили оточуючі. Рибалка мав дуже багато роботи й через деякий час придбав новий будинок та сім’я була забезпечена всім. Тоді рибалка пригадав слова того чоловіка, який сказав, щоб він втопив свого човна та які ці слова були мудрі.

 

Так відбувається постійно, людина до останнього намагається полагодити те, що вже ремонту не підлягає, побоюючись змін до яких вони звикли.

А зміни, як би вони не починалися, завжди приносять добро. Особливо, коли людина готова побачити їх та прийняти!