Перейти до вмісту

Хитрощі ідеального “Тіраму”.

Тірамісу — італійський десерт на основі сиру маскарпоне, як наповнювач додається печиво «савоярді», кава та какао. В класичному вигляді тирамісу подається охолодженим до кави еспресо.

Тірамісу — один з найбільш популярних десертів у світі. Існують адаптації рецепту, згідно з якими какао-порошок замінюють тертим шоколадом, савоярді — бісквітом, кавове просочення — фруктовим чи алкогольним (зазвичай марсала або мадера), а в деяких варіаціях десерт може нагадувати пудинг або кекс.

І хоча вперше про цей десерт дізналися в Італії, проте наразі в Україні теж багато ласунів полюбляють цю смакоту.

Рецепт десерту досить простий, не займає аж надто великої кількості часу, проте смак, аромат та вигляд підкорять будь-кого.

У кав’ярнях та ресторанах сьогодні можна зустріти безліч варіацій на тему тірамісу. І якщо приготування десерту в домашніх умовах не мусить бути обмеженим жодними рамками, то суворе дотримання кулінарних стандартів обов’язкове для закладів громадського харчування. На жаль, часто, навіть якщо тістечка чи торти і носять знамените ім’я «тірамісу», до справжнього італійського десерту вони не мають жодного відношення.

Читайте також:Ефективні методи подолати образу в собі.
А відрізнити оригінал від підробки дуже просто. Досить просто поглянути на склад десерту.

Чотири ознаки, які свідчать про те, що перед вами справжній тірамісу:

1. При приготуванні справжнього тірамісу повинен використовуватися виключно сир Маскарпоне. Ні сиркова маса, ні інший м’який кисломолочний продукт. Особливістю цього продукту є його висока (понад 55%) жирність, яка пояснюється тим, що для його приготування використовують не молоко, а вершки.

2. У справжньому тірамісу використовується італійське вино Марсала. Відоме з 1773 року, це вино і сьогодні користується величезною популярністю в Італії та інших країнах світу. Існує безліч його різновидів, деякі з яких вживаються, як аперитив. Оригінальний рецепт тірамісу передбачає додавання вина Марсала Fine і Superiore.

3. І, звичайно ж, неможливо собі уявити справжній тірамісу без італійського бісквітного печива Савоярді, або, як його ще називають «дамські пальчики».

4. Для просочення справжнього тірамісу використовується міцно зварена кава Еспресо. Неодмінно натуральна, а не розчинна!

Крім перерахованих вище продуктів, для приготування справжнього десерту використовуються яйця, збиті з цукровою пудрою. А зверху тірамісу посипається какао.