Перейти до вмісту

Історія про викладача, який навчав студентів людяності

В одному з університетів трапилася неочікувана, проте цікава історія. Студентська сесія була в розпалі, але особливо старався випускний курс. Хоч тепер не було офіційного розприділення, але всі знали, що від гарних оцінок залежала можливість отримати гарні рекомендації від університету на престижну роботу.

Особливо лякав студентів один професор приблизно 45 років, який говорив прямим текстом, що трійок за свій предмет ставити не буде. Тільки 5, 4 та 2. Також він попереджав, що на іспиті будуть неочікувані запитання, практичного плану.

Ніхто не міг здогадуватись про що буде запитувати професор. Нарешті настав відповідальний день. На екзамен до професора прийшла найкраща група на потоці. Частина студентів претендувала на червоні дипломи, тому боялись щоб на передостанньому екзамені не зіпсувати собі диплом.

Професор несподівано закликав усіх разом і видав білети. Першим на здачу пішов “гуру”, як його називали усі в групі. Яке питання йому б не задали, він завжди давав відповідь викладачам та друзям. І тут він впевнено дав відповідь на питання і з нетерпінням став чекати обіцяного додаткового запитання.

“Скажіть, а як звати працівницю нашого гардеробу, яка сьогодні приймала пальто?” – несподівано запитав професор. Приголомшений студент мовчав. На кінець він запитав: “Це жарт?” Професор запевнив, що йому справді цікаво чи знає студент ім’я жінки похилого віку, яка сьогодні працює в гардеробі.

Хлопець не знав. Тоді професор звернувся до всієї авдиторії з тим же питанням. Стояла мертва тиша. “Добре, а як звати ту жінку, яка миє підлогу на нашому поверсі?” – знову запитав професор. Руку несподівано підняла одна студентка. Вона знала як звати цю жінку, тому що одного разу розмовляла з нею.

Читайте також: Салат з грушею та гранатом

Прибиральниця була на пенсії, але вона одна виховувала онука, тому треба було працювати, щоб органи опіки не забрали хлопчика. Професор вислухав розповідь, відповідь на білет і сказав: “Ось єдина людина серед нас, яка бачить людей довкола і вміє знаходити з ними спільну мову. Але ваша професія буде складатися із знаходження спільної мови з різними людьми. Як ви збираєтесь працювати? Запам’ятайте, в житті важлива кожна людина.”

Далі професор повідомив дівчину, яка знала як звати прибиральницю, що відповідь по книжці на 4, але оскільки вона знає як проявляти професійні вміння на практиці, то ставлю вам відмінно.

Решті студентів він запропонував на вибір два варіанти. Вони всі отримують 4, при умові відмінної відповіді на питання або приходять на перездачу. Потенційні медалісти були шоковані. Виник неймовірний скандал. Батьки двох студентів написали скаргу на професора. Його викликали до ректора, проте він стояв на своєму. Ректор погрожував звільненням, але скоро зрозумів, що такого професора більше не знайде, тому залишив його на кафедрі.

Студентам принципових батьків прийшлося здавати іспити іншим викладачам. Більшість з групи зрозуміли, що завдання професора були потрібні не йому, а їм самим, як майбутнім молодим спеціалістам.

Екзамени були складені, дипломи отримані. З цього моменту студенти знали, що перш за все професор цінує вміння спілкуватися з різними людьми та бачити в кожному з них особистість.