Перейти до вмісту

Канада відкрила міграційну програму для українців: права і обмеження українців в Канаді

Люди, які отримають Канадсько-український дозвіл на екстрені поїздки, можуть одразу по приїзду влаштувати дітей до школи та скористатися більшістю державних інтеграційних послуг, доступних мігрантам.

З початку квітня у найбільших аеропортах країни з’явилися україномовні помічники, здатні надати первинну інформаційну допомогу новоприбулим. Уряд створив спеціальний сайт, на якому охочі канадські роботодавці можуть розміщати вакансії, відкриті для українців. Люди також можуть звертатися до організацій громади, які вже назбирали великі запаси гуманітарної допомоги: одягу, ліків, дитячих товарів тощо.

У Канаді медицина належить до компетенції провінцій, тому правила різняться у різних регіонах. За вимогами більшості провінцій, новоприбулі можуть претендувати на медичне забезпечення тільки після трьох місяців перебування й роботи у країні. Наразі незрозуміло, що робити тим, хто потребуватиме медичної допомоги раніше.

Читайте також: Сотні українців, які рятувалися від війни за кордоном, масово почали повертатися додому

Уряд канадської атлантичної провінції Ньюфаундленд і Лабрадор вже оголосив, що поширить дію медичного страхування на українців, які приїдуть за новою програмою, та допоможе охочим із працевлаштуванням, відкривши у Польщі рекрутинговий центр. Варто очікувати, що з часом решта провінцій теж доєднаються до цього.

Українця не буде надана жодна фінансова допомога від держави. Охочі потрапити до Канади також наразі мають самостійно організувати собі транспорт. Ті, хто вирішить прилетіти до Канади за цієї програмою, слід розраховувати на власні сили, бодай на початку.

Джерело