Перейти до вмісту

Кімнатні рослини які приносять користь

Хлорофітум

– чемпіон зі швидкості й ефективності очищення квартирного та офісного повітря. Він здатний очистити його від сигаретного диму і чадного газу (що особливо актуально на кухні), нейтралізувати формльдегіди, що виділяються деякими оздоблювальними матеріалами. Крім того, ця рослина має бактерицидний ефект – його фітонциди знищують шкідливі мікроорганізми й алергени. Він невибагливий в догляді, а корисні властивості хлорофитума можна підсилити, якщо в квіткові горщики розкласти активоване вугілля.

Аглаонема

– природний іонізатор повітря. Ця дивна властивість аглаонеми підвищує працездатність і здатність людини чинити опір стресам. Крім цього, вона ще й дуже красива, а тому займає не останнє місце серед декоративних кімнатних рослин.

Читайте також Жартівливий гороскоп, в якому астрологи уявиили кожен знак Зодіаку в образі кота.

Англійський плющ (або хедера)

– незамінний для тих, хто тримає домашніх тварин: він здатний знищувати алергени, які виділяються їх вовною. Додатково хедера чудово очищає повітря від формальдегідів й інших шкідливих випаровувань.

Бамбукова пальма або Хамедорея витончена

– теж дуже активний повітряний фільтр. Крім корисних властивостей, хамедорея має витончену зовнішністю, а при правильному догляді і цвіте протягом усього року.

Гербера Джеймсона

Як правило, багато людей висаджують її через красиві і великі квіти, що радують око цілий рік. Але не всі знають, що гербера ще й корисна, адже успішно очищає повітря від шкідливих забруднень.

Драцена

– чудово впорається з такими отрутами, як аміак, бензол, ксилол, толуол і формальдегід, видаляючи з повітря до сімдесяти відсотків цих домішок. Має драцена ще й бактерицидні властивості.

– дуже ефективний антисептик. Сприяє швидкому загоєнню ран і саден, допомагає уникнути ускладнень після кишкових захворювань і протистояти простудним інфекціям.

Фікус

– називають символом чистого повітря. І що цікаво, поглинаючи з повітря отруйні речовини (бензол, пентахлорфенол, трихлоретан), фікус ними живиться.

Цитрусові

Майже всі види цитрусових мають антибактеріальні властивості. Вони здатні знезаражувати повітря в приміщенні, а також освіжати запилені і задимлені кімнати.

Алое

– очолює список лікувальних кімнатних рослин. Воно має ранозагоювальну, жовчогінну, антибактеріальну, протиопікову та протизапальну властивості. Сік цієї рослини нормалізує травлення й покращує апетит, підвищує імунітет, підвищує гемоглобін, сприяє відновленню тканин. У народній медицині сік алое відомий як засіб при виразковій хворобі, гастриті, фарингіті й ларингіті, гнійних ранах, наривах і фурункулах.

Каланхое

– також відомий народний засіб при лікуванні багатьох хвороб. Сік цієї рослини використовують для лікування ран, пролежнів та трофічних виразок, а також при гінекологічних захворюваннях, стоматитах, гайморитах, тонзилітах і пародонтозі.