Перейти до вмісту

Комплекс – це хвора, яку терміново потрібно позбуватись. 5 порад, щодо усунення цієї проблеми.

Кожен із нас знає, що таке комплекси.

І кожен із нас, хоч раз у житті відчував це на собі.

Стоїш останнім на фізкультурі через низенький зріст, не можеш скинути зайву вагу, ніяк не вдається позбутися висипань на шкірі – усе це може перерости у комплекси.

І це лише ми згадали те, що пов’язане із зовнішністю.

А що вже говорити про такі складні психологічні проблеми, як комплекс неповноцінності, комплекс провини чи комплекс неможливості спілкування із протилежною статтю?

Не можна не звертати на них увагу! Потрібно обов’язково із ними боротися.

Адже потім ці комплекси можуть серйозно вплинути на Ваше спілкування, професійну реалізацію та особисте життя.

Поради, які допоможуть позбутись від комплексів:

1.Не бійтеся і не переживайте. Страх і переживання часто заважають прийняти правильні рішення. До того ж, це впливає на ваше здоров’я. І аж ніяк не позитивно. Навпаки, частіше посміхайтеся, смійтеся. Тоді страхи і переживання легко підуть. Життя прекрасне, коли на нього дивишся з посмішкою і оптимізмом. І це здорове і правильне ставлення до нього.

Люди самі «ліплять» собі комплекси, коли концентрують на них свою увагу. Те, з чого багато людей створюють собі комплекси, часто можна перетворити в гідність, ту родзинку, яка їх вигідно відрізнить від інших. Знову ж таки, все залежить від ставлення. Правильне ставлення до себе, своїх достоїнств і недоліків – запорука життя без комплексів.

2.Усвідомлення
Усвідомлення того, що в людини є комплекс – це перший крок до його подолання, – переконана Надія Величко.

Для того, щоб дійти до психолога, потрібно, перш за все, зрозуміти, що з тобою відбувається. С

аме усвідомлення знижує напругу.

Якщо людина не знає, що із нею відбувається, то вона не може зрозуміти, як із цим боротися.

Саме тому потрібно сісти наодинці із собою, подумати про те, що тебе хвилює і розібратися у тому, комплекс це чи ні. Якщо ти зможеш зізнатися собі, що маєш якийсь комплекс, то боротися із ним буде набагато легше.

Читайте також:Закони, як швидко та ефективно запам’ятовувати.

3.Почніть вірити в себе. Проявіть впевненість в своїх справах і вчинках. Для цього є одна дуже ефективна вправа. Візьміть аркуш паперу і ручку. І напишіть ті риси характеру, які ви хочете придбати.

• Наприклад: «Я впевнена в собі людина», «Я не боюся помилитися», «Я вільний від комплексів», «Я не боюся чужої думки». Напишіть їх кілька разів.

І кожен день повторюйте цю процедуру. Також ви можете говорити це вголос. Згодом ви обов’язково набудете ці якості.

4.Перетвори мінуси комплексу в плюси
Потрібно перетворити якусь руйнівну дію у те, що дасть людині поштовх саморозвиватися.

Кожен недолік у собі перетвори на стартову полосу для реалізації своїх мрій.

Не подобається зовнішність – працюй, щоб стати кращими, не подобається поведінка – більше спілкуйся із людьми, турбують серйозні психологічні проблеми – звернися до психолога.

Не сиди на місці.

5.Знайте, що ви повинні в першу чергу сподобатися собі, а не іншим людям. Людей дуже багато і всім не сподобаєшся. Тому ви повинні завжди ґрунтуватися на одному, істинному для вас прикладі. Саме це відрізняє впевнену в собі людину від тих, хто сумнівається в своїх силах.

Безліч людей з упевненістю і без будь-яких комплексів і жалю лаються матом, крадуть і вбивають. Так як вони впевнені в собі і своїх силах, то їх поважають, їм потурають і навіть беруть з них приклад ті, які жадають такої ж упевненості. Ті ж люди, які знають правильні принципи, часто бояться подати голос, бояться, що їх засміють, бояться думки інших людей!

І що толку від цих принципів, якщо вони їх нікому не говорять?

Дуже важливо бути впевненим в собі і своїх словах, але не менш важливо говорити істину і жити відповідно до неї. Ці якості тільки разом зроблять вас по-справжньому щасливою людиною. Вас будуть поважати, а що ще краще – вас будуть любити. А любов – це вершина будь-яких відносин. Ваше життя стане дуже яскравим і цікавим. І ваш приклад буде на благо іншим людям.