Перейти до вмісту

Коротенька, але дуже повчальна притча про свободу.

Мишу помістили на самий верх банки, наповненої зернами. Тваринка була щаслива, що навколо неї так багато їжі і що тепер їй не потрібно бігати в пошуках. Вона впевнена, що може щасливо насолоджуватися своїм життям.

Поїдаючи зерна, через кілька днів вона досягла дна. Тепер мишка опинилася в пастці і не могла з неї вибратися. Ось так вона стала повністю залежною від того, хто годує і підкладає зерна в ту банку.

Читайте також:Як вберегтися від негативної інформації у такий важкий час.

Якщо на початку шляху у миші був вибір, – почати їсти і насолоджуватися, або ж втекти з банки з їжею і здобувати її самій, – то тепер вона не має ніякого вибору.

Мораль:

Здавалось ніби така маленька притча, чого вона може навчити? Але ні, якщо коротка, то це не означає, що вона менш значуща, вона багато чому може нас навчити.

Тимчасове задоволення може привести до довгострокової пастки.

Свобода дається нелегко, але може бути втрачена дуже швидко.

Можливості в кожної людини однакові, але хтось прямує до певної мети впевнено і не спокушається на будь – які перешкоди, а хтось попадається у пастки життя і більше ніколи не може з неї вибратись. Чому ж так? Від чого це залежить?

Насамперед чому так стається в цьому винні ми самі. Якщо мати конкретну ціль і йти до неї, тоді все получиться, головне не здаватись і не провокуватись на “ласощі”, які нам даються, адже вони так само як і в миші можуть бути тимчасові. А от ті, хто при першій ж можливості відступив від своєї мети, буде шкодувати про це і більше не зможе вже знайти в собі стільки сил, щоб вибратись із цього болота.

Знайте свою ціль, свої можливості  і те, чого ви насправді хочете від життя і добивайтесь цього самі, адже всі інші хочуть вам не допомогти, а тільки збивати вас із шляху.