Перейти до вмісту

Як вберегтися від негативної інформації у такий важкий час.

Велика кількість негативної інформації, якою перенасичений інформаційний простір, погано впливає на самопочуття людей.

На сьогодні лікарі нейробіологи вже зареєстрували захворювання під назвою «інформаційний токсикоз». Його симптоми дуже подібні до токсикозу вагітних. За словами Ігоря Корнієнка, мозок людини може сприймати тільки певну кількість інформації. Якщо цей поріг перейдений, з’являються ознаки інформаційного токсикозу – рвота, часте сечовиділення, погане самопочуття.

Щоб уникнути цього, психолог радить дозувати інформацію, яку впускаєш в себе, та намагатися менше споживати негативної інформації.

Змінити вид діяльності. Інтелектуальну роботу фахівець радить чергувати з фізичними вправами, і навпаки. Дуже добре від стресу рятує заняття спортом та улюблена музика.

Вода забирає з людини негативне інформаційне поле, яке назбиралося за день. Тому Ігор Корнієнко радить частіше приймати душ, ванну, а по можливості купатися в басейні чи озері.

Позитивне мислення допомагає відволіктися від негативу. У будь-якому негативному повідомленні варто шукати щось позитивне і зосереджуватися на цьому.

Існує багато прийомів вберегтись від негативу, ось деякі з них:

По-перше, сувора дієта, мається на увазі інформаційна. Необхідно по можливості обмежити потік негативної інформації. Відмовтеся від перегляду передач, що викликають негативні емоції, читання газетних статей подібної тематики. Якщо помітили, багато акторів, режисерів і інші «громадські особи» в своїх інтерв’ю відзначають, що не читають газет. Ну, а якщо Ви зовсім не уявляєте життя без новинних випусків, пропишіть собі малі дози, задовольняйтеся переглядом одного блоку новин, не дивіться за один присід аналогічні по інших каналах.

«Скляний ковпак» допоможе в тому випадку, якщо контролювати потік негативу Ви не можете, наприклад, в неприємній розмові або при «розносній» нараді. Спробуйте подумки надати словами якийсь вигляд (наприклад, ядра, кулі, списи з отруєними наконечниками… – чим більш вражаючі варіанти ви придумаєте, тим краще буде видно роботу Вашого психологічного захисту). Але Вам не страшні ці бомбардування, так як Ви перебуваєте в безпеці (тут необхідно викликати у себе чітке відчуття захищеності), оскільки накриті товстенним скляним ковпаком, непробивним і стійким проти будь-якої напасті, в тому числі і проти звукових хвиль.

Читайте також:Українські картопляні кнедлики. Рецепт. Використовуємо вчорашнє пюре.

«Спокій тільки спокій!» У спокійній обстановці подумайте, який зоровий образ у Вас асоціюється з рівновагою, стабільністю, незворушністю, внутрішньою силою. Над цим варто гарненько попрацювати, оскільки даний образ є ключовим у прийомі. І в разі загрози, що насувається необхідно повністю ототожнити себе, якщо можна так висловитися, з обраним чином. Основним завданням буде утримання цієї картинки, збереження за будь-що рівноваги. Завчіть собі девіз великого Карлсона «Спокій, тільки спокій!» і ефективно використовуйте у міру потреби.

«Театральна вистава» – такий собі своєрідний екстрим, але який ефект! Тільки уявіть: Ви прийшли в театр, на виставу. А актори, звичайно, нікудишні: ось цей хоче показати, як сильно він сердиться, а які слова він вивчив! Треба ж! А той геть, в якийсь костюмчик вирядився, тільки це, звичайно, не його колір… І так далі, в тому ж дусі. Коли трохи попрактикуєтесь, повірте, реагувати на негатив будете інакше.

«Емоції, на вихід!» Цей прийом гарний після прийняття «порції» негативної інформації. І, зауважте, багато до неї вдаються неусвідомлено: після неприємної розмови ляскають дверима, б’ють тарілки, ламають олівці, стукають кулаком, щось голосно вигукують, кидають… Все вірно, не можна накопичувати негативні емоції. Навіть якщо Вас тягне поплакатися кому-небудь в жилетку, то це теж вихід – на Сході кажуть, що від невиплаканих сліз починають плакати внутрішні органи.

Звичайно, щоб ці прийоми почали працювати, спочатку необхідно попрацювати Вам самим, важливо не залишатися в бездіяльності. «Досвід – великий вчитель», – сказав Конфуцій. І щоб у Вашому внутрішньому царстві-державі завжди яскраво світило сонце і / або сипав легкий пухнастий сніжок (головне, був мир і порядок) – з особливим завзяттям захищайте себе від впливу негативної інформації. Зброя у Вас в руках!

Знайдіть сильне джерело позитивної інформації

щоб, захистити себе від негативної інформації, вам потрібно знайти те, що сильніше цього — позитивна інформація, щастя, радість, посмішка. Доведено що позитивні емоції набагато сильніше, ніж негативна інформація, почуття, знання і емоції. Тому шукайте альтернативу негативним думкам і інформації. Наприклад, коли вам починають розповідати щось погане, навіть якщо воно має сенс і важливо для вас, не сприймайте все близько до серця, тому що ви наповніть свій мозок більше негативною інформацією, ніж позитивною. У світі і так вистачає як позитивної, так і негативної інформації, і людина сама має право вирішувати, що йому сприймати, а що ні, але відповідальність за все добре чи погане несе сам ця людина.

Живіть з посмішкою, радістю, щастям і з мрією

День без посмішки — втрачений день, відповідно той, хто не прагнути до мрії, щастя, радості, буде продовжувати сприймати негативну інформацію, підкріплюючи свою теорію, що життя складна штука, що все погано і невдало. Тому у всіх є можливість захистити себе від негативної інформації, просто не сприймаючи її, замінюючи на щось більш важливе і корисне. Починайте день з посмішки, протягом дня радійте, і найголовніше щодня робіть хоч щось, що наближатиме вас до мрії. Дізнайтеся, чому жінки виходять заміж, якщо для вас ця інформація цікава. Пам’ятайте, що ви творець свого життя і у вас, є вибір, яку інформацію вам сприймати, а яку пропускати повз вуха.