Перейти до вмісту

Коротка історія американо.

Кава американо користується великою популярністю в різних країнах.  Цей напій має відмінності від американської кави і не тільки в назві.

У 1901 році хімік Саторі Като  створив в США свій спосіб виробництва розчинного екстракту кави.

У 1910 році американський винахідник англо-бельгійського походження, Джордж Вашингтон, заснував свою компанію G. Washington Coffee Refining Co. і спочатку його продукція випускалася під брендом «Red E Coffee». Джорджу Вашингтону вдалося в найкоротші терміни домогтися успіху у виробництві кави завдяки наданню людям можливості пити каву незалежно від місця.

Попит на розчинну каву різко виріс, після того як США вступили в Першу світову війну в 1917 році. Серед компаній-виробників кави почалася жорстка конкуренція. Історичні дослідження  підтверджують, що за часів війни солдати  отримували 16 кг кави на рік. Військовослужбовці навіть користувалися “кавовими” гвинтівками, з механічною кавомолкою, вбудованою в приклад.Армія скуповувала практично всю розчинну каву, що вироблялася в країні. Солдати називали напій “чашка Джо”, на ім’я Джорджа Вашингтона.

Читайте також: Чим корисна гірчиця?

А ось термін “американо” з’явився в Італії в період Другої світової війни. Тоді американські військовослужбовці тимчасово перебували в Італії і вимагали в кожному барі свою «чашку Джо» (велику порцію кави). Італійці не хотіли наливати фірмовий еспресо занадто великими порціями.

Баристи придумали цікавий спосіб вирішення проблеми. Вони готували еспресо, розбавляючи фірмовий напій гарячою водою. Смак був іншим, а обсяг збільшувався. Таким способом з’явилася кава американо, яка призначалася виключно для американських військовослужбовців.

Італійці так написали рецепт: “божественний еспресо розбавити до невпізнання”. Баристи дали напою назву “американо”, тим самим підкресливши дуже поганий смак американців.