Перейти до вмісту

Корисні властивості кавуна

Кінець літа – свято для любителів кавунів. В цей час кавуновий сезон досягає свого піку і можна ласувати смугастою ягодою.

В кавунові містяться вітаміни А, Е, РР, групи В, аскорбінова кислота.

Якщо м’якуш кавуна червоного кольору, значить, в його складі є лікопін – потужний антиоксидант.

Наявність мінеральних солей та відсутність важко засвоюваного цукру, роблять продукт допустимим до вживання при цукровому діабеті.

Як кавун впливає на нашорганізм:

*Стимулює роботу шлунково-кишкового тракту

Завдяки вмісту фолієвої і пантотенової кислот, кавун сприятливо впливає на стан кишкової мікрофлори, поліпшує обмінні процеси і стимулює травлення. При його вживанні з великою кількістю вологи з організму виводяться токсини і шлаки, що позитивно позначається на загальному фізичному стані. В результаті, кавун рекомендують вживати при гастритах.

*Підтримує серцеву діяльність

У хімічний склад кавуна входить багато заліза, магнію і калію – елементів, які потрібні для кровотворення і нормальної роботи серцево-судинної системи. До того ж, клітковина сприяє зниженню рівня холестерину в крові. Разом з аскорбіновою і фолієвої кислоти кавун є інструментом в боротьбі з атеросклерозом і цукровим діабетом.

Читайте також:Чому варто робити зарядку

* Нормалізує обмін речовин

Склад кавунового соку дозволяє надавати корисний вплив на всі обмінні процеси в організмі. Цьому сприяють вітаміни в кавуні – в основному це вітаміни групи В – ніацин, тіамін і рибофлавін. Кавун прописують при подагрі і різних ацидозах.

* Ліквідує зайву вагу

М’якоть кавуна – одне з найпопулярніших засобів для зниження ваги. Вживання кавуна протягом декількох днів дозволяє знизити кількість зайвої рідини, зменшити кількість жирових відкладень, очистити кишечник від непотрібних накопичень.

* Уповільнює процес старіння

До складу кавуна входять флавоноїди, каротиноїди і трітерпеноїди, які володіють антиоксидантними властивостями, запобігають хворобам і уповільнюють процес старіння.

* Заряджає енергією

Кавун покращує настрій. У м’якоті кавуна містяться речовини, які допомагають виробленню серотоніну – “гормону щастя”. Ця ягода корисна всім, у кого проблеми на роботі, стрес і хронічна втома.