Перейти до вмісту

Користь амаранту відома вже багато тисячоліть

У деяких магазинах на полицях з кіноа і насінням чіа можна побачити незвичайну крупу – насіння амаранту. В останні роки ця рослина стала популярною як “суперфуд”, хоча людство вживає його понад 8 тисяч років. Однак, чи дійсно корисне насіння амаранту, чи це лише маркетинговий прийом.

Що таке амарант
Амарант – це однорічна рослина з дрібними квітками, зібраними в суцвіття. В Україні відома під назвою “щириця”. Деякі види рослини вважаються бур’янами, але такі культури як амарант хвостатий (з рожевими квітками) розводяться як зернові культури.

У їжу використовуються листя і крупа амаранту. Його насіння має приємний горіховий присмак і за смаком нагадує булгур. З амарантової крупи готують каші, салати, випічку, десерти. Рослину також використовують як корм для худоби.
Вживати амарант почали стародавні цивілізації ацтеків і майя. Рослина також була популярною в Мексиці і Південній Америці. Ця крупа містить рекордну кількість білків серед рослин. Вона також багата кальцієм, магнієм, калієм, залізом, цинком. Вітамінів А, В, С і Е в амаранті у два рази більше, ніж у вівсяній крупі.

Читайте також:Рідкісні монети у вересні будуть продані з аукціону

Рослина також може похвалитися високим вмістом клітковини. Пектин в складі крупи очищає кишечник, лізин покращує імунітет і знімає головний біль, рутин зміцнює судини і запобігає варикозу.

Щириця прекрасно засвоюється дітьми, що робить її дуже корисною для дитячого харчування. Крупа також дозволена вагітним. Низький вміст цукру робить амарант дієтичною крупою.

Амарант:  протипоказання
Ця рослина дуже корисне, але все ж має ряд протипоказань. Не рекомендується вживати амарант схильним до повноти і людям, що худнуть. Калорійність амаранту становить 370 ккал/100 г, що вище ніж у макаронів і більшості круп.