Перейти до вмісту

Рідкісні монети у вересні будуть продані з аукціону

239 монет, викарбуваних до Французької революції за часів правління Людовика XIII і Людовика XIV, були виявлені, коли власники особняка неподалік Кемпера в західній частині Бретані найняли мулярів, щоб об’єднати три будівлі.

Під час роботи майстри знайшли в стіні металевий ящик, наповнений золотими монетами.Коробка була вбудована в стіну і застрягла між камінням, ще кілька монет в мішечку, заховано над дерев’яною балкою.

Серед знахідок є в тому числі дуже рідкісна монета із зображенням Людовика XIV, що датується 1646 роком — тільки вона оцінюється приблизно в 15 000 євро.

Виручка від продажу скарбу, яка повинна скласти суму від 250 000 (близько 8 000 000 гривень) до 300 000 (близько 9 500 000 гривень) євро, буде розділена між власниками особняка і майстрами, які знайшли монети.

Читайте також:Гарбуз має цілющий вплив на організм людини

Згідно з французьким законодавством, всі археологічні знахідки автоматично належать державі, якщо вони виявлені у приватній власності, придбаній після середини 2016 року. Але оскільки пара придбала особняк у 2012 році, їм було дозволено продати скарб. Отакої!