Перейти до вмісту

Користь різних видів чаю

 

Всі ми вже дуже багато знаємо, чули і читали про користь чаю. Але все-таки серед такого розмаїття чаю, представленого на чайному ринку на сьогоднішній день, хочеться вибрати найкорисніший. За якими ж критеріями вибирати?

Який чай корисніший той, що свіжіше, або навпаки, витриманий роками, чи може колір має значення? А може чим дорожче, тим корисніше?

Давайте спробуємо розібратися.

 

Користь білого чаю

Білий чай, містить у собі велику кількість антиоксидантів, навіть більше, ніж зелений.

Антиоксиданти – допомагають організму зберегти молодість, захищають його від будь-якого роду пухлин і від ультрафіолетового випромінювання.

Білий чай, знімає головну біль. Рекомендований курцям, так як добре очищає дихальні шляхи. До вищепереліченого, білий чай має антистресові властивості і не має ніяких протипоказань – його можна пити буквально всім.

 

Користь зеленого чаю

Зелений чай – це джерело вітамінів, він допомагає організму боротися з різними вірусами та інфекціями, благотворно впливає на систему кровообігу, регулює рівень цукру в крові.

Зелений чай рекомендовано пити при захворюваннях щитовидної залози.

Він сприяє розщепленню жирових відкладень, покращує обмін речовин, зберігає молодість і красу шкіри, покращує колір обличчя і уповільнює процес старіння,  використовується в косметології.

Читайте також: Найбільш сприятливі і несприятливі рослини для спальні

Користь чаю оолонг

Улуни (бірюзові чаї) містять близько 400 корисних компонентів, серед них вітаміни групи В, кальцій, селен, марганець, фосфор, йод, залізо, цинк, флавоноїди, таніни, ефірні масла, вітаміни C, D, E, K і безліч інших корисних речовин.

Регулярне вживання улунів впливає на мікрофлору кишечника, сприяє поліпшенню травлення.

Чай оолонг допомагає при алергії, знімає висипи і подразнення.

Слід зазначити, що улуни діляться на слабоферментовані і сильноферментовані. Відповідно, дія цих чаїв на психоемоційний стан різна.

 

Користь чорного чаю

Чорний (червоний) чай стимулює роботу серцево – судинної системи, покращує роботу нирок і травної системи.

Чорний чай знімає спазми і біль в м’язах, володіє антибактеріальними властивостями, прискорює загоєння ран, нормалізує травлення при розладах шлунка.

Виводить з організму зайву рідину, позбавляє від набряклості і задишки. В цілому зміцнює організм і поліпшує самопочуття.

Чорний чай концентрує, стимулює роботу мозку, покращує працездатність і знімає зайву напругу.

 

Користь пуеру

Пуер – чай, який бадьорить не гірше міцної кави. Продукт, який можна зберігати довгі роки і його смак з часом буде тільки поліпшуватися.

Чай, який чудово виводять з організму шлаки і токсини, благотворно впливає на роботу шлунково – кишкового тракту, нормалізує роботу серцево судинної системи, сприяє схудненню, в цілому оздоровлює і відновлює організм.