Хтось вважає, що батьківщиною цього прекрасного десерту є Франція, інші переконані, що його виготовили вперше на Сході. Ці два варіанти цілком можливі. Але, від цієї інформації користь цих солодощів не змінюється і звичайно питання, яке цікавть багатьох: з чого готують зефір?
Основними інгредієнтами цих солодощів є: білки яєць, цукор і желатин. Або ж замість желатину можна туди додати щось, що дуже схоже за своїми властивостями на желатин, загусники так би мовити.
Якщо у такому десерті не буде додаткових штучних інгредієнтів, то такий зефір вважається корисним. Так, цукор там є, але і цукор потрібен в помірних кількостях нашому організму.
Чому ж зефір так корисний при дієтах?
Та тому, що у правильному зефірі немає ніяких жирів ні рослинних, ні тваринних. Тут в основному тільки правильні вуглеводи, які поповнюють свою норму в день.
Попри всю користь зефіру нагадаю, що він дуже калорійний. А це десь 290-330 ккал на 100 грам самого продукту. Якщо ви з’їсте один зефір, то вважайте, що ви з’їли приблизно 150 ккал. Пам’ятайте і в цьому випадку про помірність.
Читайте також: Що відбуватиметься з вашим організмом, коли ви відмовитеся від цукру?
У якісному зефірі, без ароматизаторів і тому подібного є багато вітамінів і мінералів. Це вітаміни РР і В2 і мінерали такі, як фосфор, залізо, кальцій, натрій, магній, калій та інші. Завдяки їм, зефір підвищує розумову активність людини і звичайно наділяє енергією .
Є випадки у яких зефір не дуже корисний і може завдати шкоди вашому організму. Його не можна їсти діабетикам, а також людям, які страждають зайвою вагою, адже він дуже калорійний і солодкий.
А також важливо звертати увагу на різні добавки в ньому і термін придатності, адже правильний такий продукт повинен зберігатися не більше 45 днів. Так можна говорити і про те, що часте вживання зефіру викликає алергію. Через недотримання терміну зберігання може бути отруєння.
Через великий вміст цукру в своєму складі, зефір може пошкоджувати зубну емаль і в загальному погано позначається на якості наших зубів.