Перейти до вмісту

Коти люблять ласку.

У котів є зони, які краще не чіпати, щоб вихованець не злився, не відчував стрес і не перестав довіряти людині.

Виберіть правильний час

Навчіться розуміти вихованця і вгадувати настрій для ласки. Коти цінують особистий простір і не люблять, коли його порушують навіть з благими намірами. Час, коли кіт їсть, приводить шерсть в порядок або вкладається спати, не найкращий для ласк. Якщо ж кіт крутиться під ногами, чіпає лапкою людини, нявкає або просто дивиться з цікавістю, то варто спробувати.

Приділіть увагу вушкам

Це, мабуть, найбільш “чуйні” місця котів. Вихованцям дуже подобається, коли їх гладять між і за вушками подушечками пальців. Також кіт отримає задоволення від дотиків до ділянки між підставою вуха і оком.

Не забудьте про щічки

Інша чутлива зона — щічки. Опустіть трохи руку від вуха і почухайте м’які хутряні щоки. Від такої ласки не відмовляться навіть незалежні самостійні котики.

Потріть перенісся

Третє місце — ніс. Сам носик краще не чіпати, а ось пройтися пальцем по переніссі до чола можна.

Погладьте шию і груди

Самі вихованці не можуть дотягнутися до цих місць. Проведіть фалангою пальця по підборіддю і шиї, спустіться на груди і помасажуйте пальцями. Слідкуйте за реакцією тварини. Якщо кіт витягує шию, мружиться, мурчить, значить, все робите правильно.

Пройдіться долонею по спині

Від голови проведіть долонею по спинці, але не доходьте до області хвоста. Можна гладити уздовж хребта і з боків. Обов’язково ведіть руку по зростанню шерсті. Кіт відгукнеться на ласку вигнутою спиною і муркотінням.

Остерігайтеся заборонених зон

Коти не люблять дотиків до живота. Це найм’якше і найбільш спокусливе для людини місце, але ласка швидко закінчиться роздратуванням тварини. Живіт — вразливе місце вихованця, яке він не завжди довірить навіть коханій людині.

Читайте також: Друзі і знайомі в нашому житті.

Багатьом котам не подобається, коли чіпають лапи: ймовірно, їм просто лоскотно. Якщо вихованець обсмикує лапи, задкує, припиніть погладжування. Однак, деякі коти люблять дотики до подушечок. Проведіть по ним пальцями і простежте за реакцією тварини: якщо подобається, то улюбленець розчепірить пальці і витягне лапку.

Остання заборонена зона — хвіст. У ньому безліч нервових закінчень, і чухання можуть лоскотати і нервувати кота. Краще обходьте цю зону.