Перейти до вмісту

Лист на майбутнє до самої себе. А якби я вчасно згадала те, що так дратувало мене колись!

Я вирішила написати цей лист в майбутнє до самої себе не тому, що таким чином хочу обдурити склероз або попередити старече недоумство. У цьому він навряд чи допоможе. Але, можливо, вбереже від деяких помилок…

Знаєте, в дитинстві і в юності, вислуховуючи нескінченне моралізаторство дорослих, спостерігаючи, як сваряться батьки, як нерозумно поводяться люди похилого віку, я думала: «Коли я стану дорослою, я ніколи не буду так робити зі своїми дітьми! Я не буду виглядати так безглуздо! Я ні за що не повторю всіх цих помилок!» А потім, через роки, я з жахом ловила себе на тому, що часом роблю точно так же: кричу на дитину, кажу банальності, збираю образи, вперто вимагаю уваги і подяки… А якби я вчасно згадала те, що так дратувало мене колись!..

Ось чому я підготувала цю дюжину пам’яток для себе самої, виходячи зі свого сьогоднішнього досвіду і своїх спостережень. Сподіваюся, що через пару-трійку десятків років, якщо я буду жива і якщо до того моменту наш божевільний світ остаточно не знищить сам себе, вони мені попадуться на очі і допоможуть уникнути безглуздих вчинків і безглуздих ситуацій. А можливо, дещо з цього знадобиться і вам.

Отже, дорога моя, коли ти станеш старою…

Читайте також:Що заважає нам зранку бути зарядженими до роботи? 7 правил максимально продуктивного ранку.

Ніколи нікого не навчай. Навіть якщо точно знаєш, що опинишся права. Згадай, як це дратувало тебе свого часу. І чи ти сама слідувала порадам старших…
Не старайся допомогти, якщо тебе про це не просять. Нікому не нав’язуйся. Не намагайся захистити близьких від усіх напастей світу. Просто люби їх.
Не скаржся! На здоров’я, на сусідів, на уряд, на пенсійний фонд! Не перетворювався в буркотливу стару на лавочці біля під’їзду.
Не чекай подяки від дітей. Пам’ятай: немає невдячних дітей – є дурні батьки, які чекають від дітей подяки.
Не говори фраз типу: «Я в твоєму віці…», «Я віддала тобі кращі роки…», «Я старше, тому я краще знаю…» Це нестерпно!
Якщо у тебе будуть онуки, не наполягай, щоб вони називали тебе по імені, а не бабусею. Це нерозумно.
Не витрачай останні гроші на омолоджуючі процедури. Це не має сенсу. Краще витрати їх на подорож.
Не дивися на себе в дзеркало і не роби макіяж в затемненому приміщенні. Не льсти собі. І старайся виглядати елегантно. Саме елегантно, а не моложаво. Повір мені – так буде краще.
Бережи свого чоловіка, навіть якщо він став зморшкуватим, безпорадним, незадоволеним дідуганом. Не забувай, що колись він був молодим, сильним і веселим. І напевно він один з небагатьох, хто пам’ятає тебе юною, тонкою, красивою. І можливо, він єдиний, кому ти зараз по-справжньому потрібна…
Не старайся за всяку ціну наздогнати час: розбиратися в нових технологіях, маніакально стежити за новинами, постійно вивчати щось нове, щоб не «відстати від життя». Це смішно. Роби те, що тобі подобається. Скільки можна?!
Ні в чому себе не вини. Як би не склалося твоя життя або життя твоїх дітей – ти зробила все, що могла.
У будь-якій ситуації зберігай гідність! До самого кінця! Постарайся, моя люба, це дуже важливо. І пам’ятай, якщо ти досі жива, значить це комусь потрібно.