Перейти до вмісту

Що заважає нам зранку бути зарядженими до роботи? 7 правил максимально продуктивного ранку.

Ви ненавидите ранок? На дух не переносите свіже ранкове повітря, щебетання птахів і яскраве сонце? На жаль, соціум заточений під «жайворонків» і ранок вимагає від вас бути креативними, продуктивними і свіжими. Що ж робити? Є десять способів розбудити свою музу і штурмувати проекти прямо зранку.

Коли вам треба вставати? Прокиньтесь на годину раніше
Якщо ви не любите ранок, вам знайомі постійні зсуви будильника на 15 хвилин пізніше, а потім ще і ще на 15 хвилин. У підсумку вам вистачає часу тільки на те, щоб в поспіху почистити зуби, випити чашку кави і вискочити за двері.

Спробуйте завести будильник на годину раніше і поставити так далеко, щоб його не можна було вимкнути, не встаючи з ліжка.

Одна година сну, перервана постійними пробудженнями, не додасть вам бадьорості, а якщо ви встанете на годину раніш, це дасть вам час хоч якось прокинутися. Встаючи раніше, ви не отримаєте щоденну порцію ранкового стресу від поспішних зборів і запізнень.

1.Лягайте спати в один і той же час

Наш мозок — складний і надзвичайно продуманий орган, але він має схильність до чіткого режиму. Якщо ви лягаєте спати в один і той же час кожного вечора, то мозок звикне до цього, і вам стане легше засинати тоді, коли потрібно. Те ж саме стосується і ранкового підйому — якщо будильник постійно дзвенить о 6 годині ранку, то з часом вам стане простіше прокидатися навіть у такий ранній час.

Читайте також:Вишукане морозиво вдома. Приготування молочного морозива в домашніх умовах.

2.Більше світла
Адже ви напевно помічали, що найскладніше прийти до тями після раннього підйому в похмурий зимовий день. Брак сонячного світла переконує організм у тому, що за вікном все ще ніч, і варто поспати ще годинку-другу. Тому лікарі радять включати світло і максимально відкривати штори, тільки-но ви прокидаєтеся.

3.Почитайте щось
Читання вранці допомагає вашому мозку прокинутися і налаштуватися на роботу, покращує пам’ять, вербальні навички та аналітичне мислення. Книжка може підкинути вам нових ідей і налаштувати на креативні рішення, тільки треба знайти вартісну літературу.

Навряд чи вранці ви подужаєте щось серйозне, але легка, цікава книжка, без сумніву, стане вам у нагоді. Лише не варто плутати читання з зависанням в інтернеті і серфінгом по соцмережам – якщо ви прогортаєте кілька статусів або прикольних цитат, це ніяк не позначиться на вашій продуктивності – хіба що на настрої.

4.Не поспішати з кавою

Кава — чудовий ранковий помічник, але не варто хапати кружку відразу після пробудження. Крістін Хансен радить пити каву через півгодини після пробудження, вже після того як ваш організм отримав можливість підбадьоритися за допомогою кортизолу — гормону, що відповідає за швидку реакцію на зовнішні чинники.

5.З’їжте ситний (але не дуже жирний) сніданок

Крістін Хансен радить снідати смузі — в них достатньо вітамінів і поживних речовин. Водночас, варто відмовитися від занадто жирних або солодких сніданків — організму доведеться витратити чимало енергії, щоб їх перетравити.

6.Більше кисню

Щоби підбадьоритися, достатньо збільшити приплив кисню в організм. Для цього, за словами Хансен, важливо зайнятися мінімальними фізичними вправами, наприклад, зробити легку розтяжку. Експерт також радить використовувати ароматичні олії, які допомагають розкрити легені та глибше дихати.

7.Мотивация

Левова частка переходу на нових режим — переосмислення своїх пріоритетів. Хансен радить розклеїти по дому невеликі мотивуючі записки, якими ви зможете нагадувати собі про те, навіщо взагалі прокидаєтеся раніше. Важливо розуміти, яким чином перехід на новий режим змінить ваше життя, і що ви виграєте в результаті. Наприклад, експерт радить не обмежуватися короткими нагадуваннями про те, що ви збиралися медитувати зранку, а розписати свою кінцеву мету. Приміром, нагадати собі про те, що ранкова медитація допоможе вам стати спокійнішим, стати кращим співробітником і більш врівноваженим батьком.