Перейти до вмісту

Мабуть, найгірше, що можуть зробити батьки у вихованні дівчинки – це вселити їй думку, що вона повинна жертвувати собою, якщо хоче бути щасливою.

Мабуть, найгірше, що можуть зробити батьки у вихованні дівчинки – це вселити їй думку, що вона повинна жертвувати собою, якщо хоче бути щасливою. Не прямо, звичайно, інакше кому ж таке сподобається. А через казки, приказки, пісні та інші досягнення народного фольклору.

За прикладами далеко ходити не треба. Згадайте казки, які читають дівчаткам у дитинстві, щоб зробити їх зручними і слухняними. Працьовита Попелюшка, яка не втомлюється покірно отримувати стусани. Бідна сирітка з Морозко, яку зрадив батько, працює за всю родину. Та інші Олени Премудрі, змушені терпіти різних диваків, які дісталися їм у друзі. Всі вони в кінці казки обов’язково щедро нагороджені невидимим автором. Отримують багате придане, виходять за принців, і взагалі живуть довго і щасливо.

Дівчатка, дивлячись на них, а іноді ще і на приклад своєї затюканної побутом матері, починають вірити, що жіночий шлях – це завжди шлях жертв і страждань. Що майже святий жіночий обов’язок – вставати раніше за всіх у домі, щоб до моменту, коли чоловік і діти вставали, їх чекали сирники, вівсянка і свіжовипрасувані білосніжні сорочки, випрані вручну. Ну і що, що не виспалася: сім’я повинна правильно харчуватися – інакше яка ти дружина й мати?

Ти можеш заробляти нарівні з чоловіком, але зобов’язана готувати вечерю з 3 страв, утримувати будинок в ідеальній чистоті і при цьому виглядати як модель Victoria’s secret. Інакше, навіщо ти чоловікові? Він піде до іншої – у якої жопа красивіше і суп наваристіший (насправді, звичайно, нікуди він не піде, але є зайвий привід присоромити).

Читайте також Ми з мамою і братом жили утрьох. Батько наш був знатним гульвісою, тому ми його навіть не пам’ятаємо.

Ні, годувати сім’ю відвареної курячою грудинкою не можна. Мужик повинен їсти ситно. Смаколики відкладаються в’ялим жирком на твоїх боках? А що тобі заважає після того, як приготувала сім’ї вечерю, зробити собі салатик? Ну якщо вже зовсім ледащо – давись гречкою. Але не дозволяйте собі лишньої жиринки – чоловіки це не люблять. Але і перетворюватися в фітоняшку не можна – ти ж дружина і мама. Досить тримати себе в тій формі, в якій ти закінчувала школу.

Для чого батьки рік ужимались і збирали гроші по всіх знайомим на твою випускну сукню? Вона еталон для тебе: туго у грудях або тріщить в боках – на дієту! А якщо не вистачає грошей на спортзали, на худий кінець можна бігати в парку, якщо всі гроші йдуть на кредит на машину чоловіка.

Так, ставати домогосподаркою теж не можна – ти ж не можеш сидіти на шиї у чоловіка. Навіть якщо він дорікає за кожну витрачену копійку (в тому числі зароблену тобою), а в запалі сварки шукає, якби вщипнути боляче, зачепити за живе, а то і руку піднімає, п’є, зраджує? Терпи і будь мудрою і розумій, ти повинна зберегти сім’ю заради дитини. Не дозволяє за кермо, хоча це було твоєю дитячою мрією і машину ТВОЇ батьки вам на весілля подарували? Дурочка, цінуй: він так про тебе піклується! Адже всім відомо, що дівчата водять жахливо.

Гірше, мабуть, може бути тільки сліпа віра в те, що все найкраще має бути дітям. Для багатьох сімей нормально для мами виношувати одяг до дірок і обідати принесеними бутербродами, у той час як дитина-підліток ходить з новим айфоном і раз в рік оновлює гардероб – норма. Віддавати завжди кращий шматок «маленькому», навіть якщо йому вже за тридцять – норма. Терпіти будь-яке хамство і капості від «вониждіти» – норма. А що в підсумку?

У реальному житті, на жаль, Попелюшки, покірні падчерки та мудрі жінки, схильні до терпіння, ніяких принців не отримують. Не вистачає принців, щоб кожну ними нагороджувати. Стусани, неповага, у тому числі і в сім’ї, чужа робота, подкинута ненароком колегами – це будь ласка. Зради, ухилення від домашніх обов’язків, спроби оточуючих сісти тобі на шию, і їхати, не злазячи – теж все для тебе.

Більш того, чим більше жінка схильна до терпіння і всепрощення, тим вища навколо неї концентрація ледачих, інфантильних і безвідповідальних чоловіків, на жаль.

Що я пропоную? Скасувати казки? Мабуть, це занадто радикально. Всім з Попелюшок ставати жорстокими і егоїстичними мачухами? Теж не підходить. Але якщо раптом жінка починає розуміти, що її життя схоже на життя ослика, який везе воза, та ще й під невдоволені вигуки рідних, то можливо, це сигнал до того, щоб перестати розбещувати рідних нескінченним терпінням. І почати згадувати, хоча б іноді, ще й про свої інтереси…