Перейти до вмісту

Маленька історія про слова, які можуть сильно скривдити та поранити.

Моя мама готувала вечерю після важкого робочого дня. Перед батьком вона поставила тарілку з тостом, що підгорів, і банку з полуничним варенням. Підвуглений тост відразу ж кинувся мені в очі, але я вирішила почекати, чи помітить батько. Але він, ніби не звернувши уваги, спокійно відкусив підгорілий шматочок хліба і запитав, як пройшов мій день. Не пам’ятаю, що я тоді відповіла. Пам’ятаю, що незабаром мама вибачилася за невдалий тост.

Ніколи не забуду, що відповів батько: “Люба моя, я обожнюю тости, що підгоріли!”

Пізніше, коли я лягала спати, я запитала батька, чи дійсно він любить чорні тости. Він обійняв мене і сказав: “У твоєї мами був дуже важкий день. Вона втомилася. Підгорілий хліб нікому не зашкодить, а ось слова можуть дуже сильно скривдити та поранити”.

Читайте також:Гречаники без м’яса. Пісна страва.

У житті багато ідеальних речей і неідеальних людей. Приймати чужі помилки і навчитися цінувати відмінності – ключ до довгих і здорових стосунків.

Дуже важливі є слова підтримки, без них ми не можемо обійтись. А як ранять нас слова, які ображають, торкаються в саме серце. Вони назавжи запам’ятовуються в нас в голові. Від наших слів багато чого залежить. Як ставитимуться до нас, як сприйматимуть, як поважатимуть, як будуть розуміти і т. п. Перш ніж сказати, обдумуйте в голові 10 разів, чи не скривдять вони іншу людину, чи допоможуть комусь вони, чи справді вони там доречні і взагалі чи варто їх говорити.