Перейти до вмісту

Можна навчитися носити підбори без болю.

Ортопеди радять кілька корисних хитрощів для тих, хто ходить на підборах.

Якщо ви лише збираєтеся придбати пару туфель на підборах, то перш за все варто визначити, яка висота підборів буде оптимальною саме для вас. Для цього необхідно провести нескладні розрахунки.

Виміряйте свою стопу і цю цифру поділіть на 7. Отриманий результат дорівнює найбільш “безпечній” для повсякденного носіння висоті підборів. Зазвичай вона становить 2-4 сантиметри.

Якщо ж ви шукаєте взуття для якогось особливого випадку, під час якого не плануєте ходити цілий день, то тоді вимірювати потрібно по-іншому. Сядьте на стілець, витягніть ногу паралельно підлозі, розслабте стопу і виміряйте відстань від п’яти до подушечки стопи, у середньому вона повинна становити від 7 до 9 сантиметрів.

Перед виходом на вулицю на підборах походіть кілька вечорів вдома або на роботі у цьому ж взутті, щоб стопи звикли до навантаження.

Якщо ви знаєте, що на заході ви переважно будете стояти, візьміть із собою взуття без підборів, щоб перевдягнути його у екстреному випадку. Крім того, якщо страхувальної пари у вас немає, знайдіть час і місце, щоб зняти взуття, посидіти і зробити прості вправи: потягніть пальці ніг на себе, а потім від себе, зробіть кілька кругових рухів ступнями.

Якщо через носіння підборів у вас виникає нестерпний біль у області під пальцями, зв’яжіть бинтом або пластиром середніх пальці ноги. Таким чином, вас набагато менше буде турбувати нерв, який у цих пальців один на двох. Через те, що пальці “розходяться” у різні сторони, саме цей нерв починає турбувати.

Читайте також: Салат – рослина дієтичного харчування

Голлівудська хитрість полягає у тому, що майже усі знаменитості носять взуття, яке на один розмір більше за власне.

Зіркові стилісти регулярно проробляють такий трюк: всередину туфель і босоніжок приклеюють спеціальні силіконові подушки, які дозволяють нозі не ковзати. Тоді взуття сидить на нозі, але не стискає її, не заважає циркуляції крові, що позбавляє від набряків і мозолів.

Після цілого дня, який ви провели на підборах, рекомендується ванночка для ніг з морською сіллю і ромашкою.