Перейти до вмісту

“Ми не повинні чекати на диво”: голова розвідки

Україна не повинна чекати на диво, а відвоювати свої території за допомогою контрнаступу на російських окупантів.

Про це сказав очільник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони Кирило Буданов в інтерв’ю Reuters.

“Ми не повинні чекати на диво, що вони втомляться і перестануть хотіти воювати… Ми відвоюємо свою територію в результаті нашого контрнаступу”, – запевнив Буданов.

Він висловив переконання, що Україна може досягти перемоги над РФ лише за допомогою військової сили.

“Стратегія дуже проста. Стабілізувати ситуацію. Отримати необхідну кількість техніки і підготувати необхідну кількість сил і засобів для початку контрнаступу, щоб повернути всю нашу територію”, – сказав він.

Очільник ГУР додав, що війська РФ використовують свої резервні сили в межах таємної мобілізації для поповнення особового складу на Донбасі.

За словами Буданова, в операціях Росії в Україні було залучено 330 тис. військовослужбовців, що становить третину всіх її збройних сил, причому ця цифра також включає небойовий персонал, наприклад, логістику.

“Основна частина цієї кількості – це бойовий елемент, і це більше 50% того, що має Росія на даний момент”, – сказав він.

Читайте також  “Транспортний безвіз”: що це дасть українцям

Буданов зазначив, що спокійно ставиться до можливості того, що Росія врешті-решт відкрито оголосить про мобілізацію, оскільки це означатиме, що президенту Володимиру Путіну доведеться зіткнутися з незручними питаннями вдома.

“Вони дійсно цього бояться – це головна причина, чому мобілізація відбувається приховано, зокрема за допомогою резервістів”, – сказав він.

“Військові частини, які брали участь 24 лютого, і ті самі військові частини зараз перебувають у більшості випадків у своїй другій, а в деяких випадках навіть третій групі особового складу”, – сказав він, додавши, що “це не ті добре навчені люди, яких готували багато років”.