Перейти до вмісту

“Транспортний безвіз”: що це дасть українцям

Стала відома дата підписання Спеціальної угоди про лібералізацію автомобільних перевезень з ЄС – так званого “транспортного безвізу”.

За словами заступника міністра інфраструктури України Мустафи Найєма, угоду мають підписати орієнтовно 29 червня.

Про це він сказав в ефірі телемарафону “Єдині новини”.

“Підписання призначене на 29 червня. Це може бути плюс-мінус декілька днів, але, попередньо, це 29 червня. Вона (угода – ред.) вступить в силу одразу після підписання”, – сказав він.

Читайте також Кремль планує підрив будинків у Мозирі

За словами Наєма, після цього в українських автотранспортників не вимагатимуть жодних дозволів на перетин кордону в бік країн Європейського Союзу або між країнами ЄС.

Заступника міністра інфраструктури додав, що дозволи залишаться лише в тих країнах, які не входять до Європейського Союзу та продовжують дотримуватись режиму дозвільного характеру. Однак уряд домовляється про те, щоб дозвільну систему скасували і в цих країнах.

Нагадаємо, Центр протидії дезінформації при РНБО спростував низку поширюваних Росією фейків про отриманий Україною статус кандидата на вступ до Євросоюзу. Першим з фейків є те, що кандидатство до ЄС для України є суто формальним рішенням і по суті це нічого не дає.