Перейти до вмісту

Німеччина та Франція не вимагатимуть поступок від України – Макрон і Шольц

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Німеччина та Франція не вимагатимуть поступок від України, щоб завершити російсько-українську viйну – його підтримав і канцлер Німеччини Олаф Шольц.

Про це політики заявили, відповідаючи на запитання після зустрічі лідерів Франції, Німеччини, Італії та Румунії після переговорів із президентом України Володимиром Зеленським,.

“Колись цей конфлікт має зупинитися. І в цей момент мають бути переговори. Але я вже підкреслив: умови переговорів і формат будуть визначатися Україною. Німеччина та Франція ніколи не будуть переговорниками за спиною України, ніколи не вимагатимуть поступок від України. Цього ніколи не було і не буде. Ми будемо вимогливим посередником, але не вимагатимемо поступок”, – сказав він.

Водночас Еммануель Макрон наголосив, що Франція і надалі підтримуватиме канал діалогу з Росією.

 

 

Читайте також: Єврокомісія підтримає кандидатство для України. Що відомо про зустріч Зеленського та лідерів чотирьох країн ЄС

 

 

При цьому, за його словами, після спілкування з президентом Путіним він щоразу інформує про перебіг розмови президента Зеленського.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц, у свою чергу, погодився, що умови миру має визначати лише Україна.

“Лише Україна, її президент і парламент, український народ можуть вирішити, що важливо для них. Ми можемо домовлятися про мир тільки в їхньому розумінні. Це абсолютно зрозуміло для мене… Росія не має права добиватися того, чого вона хоче. Не можуть бути виконані” російські вимоги, які вона висуває до України”, – заявив Олаф Шольц у Києві.

До того ж, прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі також вважає, що миру з Росією має бути досягнуто лише на умовах України.