Перейти до вмісту

Нові дослідження. Вживання картоплі знижує тиск

Картопля має неоднозначну репутацію серед інших овочів, адже містить багато вуглеводів. А дослідники з Університету Пердью дізналися, що вживання картоплі, зокрема печеної і картоплі фрі, допомагає контролювати рівень систолічного артеріального тиску навіть краще, ніж добавки калію.

«Під час дослідження ми з`ясували, що картопляне борошно зменшує показники натрію ефективніше, ніж калій», — підкреслили вчені.

У клінічних випробуваннях взяли участь 30 чоловіків і жінок з діагностованою гіпертонією або передгіпертензією. Результати показали, що вживання печеної або вареної картоплі призводить до зниження систолічного артеріального тиску. Натомість у контрольної групи, яка харчувалася за типовою американською дієтою, але без картоплі, ніяких позитивних змін не було.

Читайте також: Коли додавати сіль, щоб смак страви був не зіпсований

Вчені вважають, що важливо провести додаткові клінічні випробування, щоб встановити причинно-наслідковий зв’язок між дієтою і здоров’ям.

«Загалом ми дійшли висновку, що відварена або запечена картопля може допомогти нормалізувати систолічний кров’яний тиск, а запечена картопля фрі не чинить негативного впливу на здоров`я і може бути частиною загальної здорової дієти», —вважають  фахівці.