Перейти до вмісту

Обов’язково прочитайте: люди надовго залишаються у тому віці, в якому їх недолюбили

Психологи пояснили, чому деякі люди у старшому віці ведуть себе так, ніби застрягли в дитинсві. Існує 4 стадії, через які проходять усі люди:

1. Вік: 1-2 роки

Саме у цей період дитина найбільше потребує уваги та материнської любові. Якщо в цьому віці мама приділяє мало уваги дитині або зневажливо ставиться до її потреб, це викликає у дитини страх.

Цей страх проявляється у дорослому віці та може викликати серйозні проблеми у відносинах і соціальній взаємодії. Також у таких людей часто виникають серйозні проблеми з довірою.

2. Вік: 2-4 роки

У цьому віці у дитини починає вироблятися самоконтроль. Якщо у цей період дитина відчуває зневагу з боку батьків, і від неї очікують дії, які знаходяться за межами її можливостей, це може привести до того, що вона буде відчувати постійне почуття сорому – через те, що не виправдовує очікувань.

3. Вік: 3-6 років

Саме в цьому віці дитина пізнає навколишній світ. Її цікавить все і вона задає батькам безліч запитань, таких, як: “що це таке?”, “чому?”, ” як?” з будь-якого приводу, і вона очікує отримати відповідь на кожне з них.

Якщо батьки в цей період відносяться до кожного питання з роздратуванням, то це приглушує креативність малюка та призводить до появи почуття провини.

У дорослому віці таким людям не вистачає концентрації і цікавості для більшості видів роботи. Також їм бракує рішучості для того, щоб досягти поставленої цілі.

Читайте також: Вам точно сподобається: рецепт смачного супу з вершками та червоною рибою

4. Шкільний вік

У шкільному віці дитина засвоює багато цінностей, які необхідні їй для подальшого життя. Якщо батьки сумніваються у здібностях своєї дитини до навчання, це може привести до занепаду мотивації і появі почуття неповноцінності. І воно заважає людині ефективно працювати і навіть може призвести до відчуття безглуздості свого існування.

Якщо ви опинилися в одній з таких ситуацій, це означає, що ваша внутрішня дитина потребує допомоги. Ви вже дорослі, і тепер самі відповідаєте за своє зростання і виховання.

Просто навчіться себе по-справжньому любити, і все у вас буде добре.