Перейти до вмісту

Одного разу чоловік зрозумів, що у нього проблеми з дружиною.

Йому підказав один фахівець, що з дружиною проблеми. Варто було затриматися на півгодини – вона дзвонила. Вона примушувала ходити в спортзал. Вона змушувала їсти ту їжу, яка, на її думку, була корисною. Ну, не те що змушувала, але готувала так. І змусила чоловіка кинути курити. І з друзями не підтримувала зустрічі; друзі любили випити, а дружині це не подобалося …

Загалом, багато принижень доводилося виносити цьому чоловікові, але він зрозумів, як багато проблем, тільки коли йому очі відкрив фахівець. І зрозумів, що десять років жив у  в’язниці. І став все робити на зло дружині, говорити, що вона відірвала йому крила і все інше. Він навіть вирішив пожити окремо, на свободі, і фахівець гаряче його підтримав.

Я запитала: “Що у вас було, коли ви одружилися?”. Чоловік сказав: “Нічого не було.” Ні машини, ні квартири не було. Вона каже, що по любові вийшла заміж. А я думаю тепер, спеціально вибрала такого невдаху, щоб ним зневажати. Я запитала знову: “А зараз що є?”. Машина хороша, квартира, будинок за містом є. Фірма своя є і невелике виробництво. Син в перший клас пішов. Ще є снігохід – на ньому здорово кататися в лісі, з дружиною і сином у вихідні!

Читайте також  Ми підготували список французьких фільмів, які піднімуть настрій, якщо на вулиці дощова або похмура погода.

Сім’я є, здоров’я, гроші … Як же так? Нічого не було. А потім зв’язалися з тираном і деспотом – і все з’явилося. І курити кинули, і пити. І живете добре, всі вас поважають … Сім’ї, здоров’я, благополуччя, поваги – не було, а тепер є. Домоглися! Досягли! Значить, навряд чи вам відірвали крила. А дзвонить – бо турбується. І, якщо щось трапиться, кинеться вас шукати. І знайде. Може, це нав’язлива турбота. Може, непотрібна увага. Тиск, порушення кордонів і взагалі – набридло … Але завжди варто подивитися, що було – і що стало. Перш, ніж лаяти дружину, яка любить і піклується, як уміє.

І чоловік подумав. І сказав, що він любить дружину. І сина любить. А з друзів вже мало хто залишився, хто спився, хто в тюрмі сидить, власне кажучи. І готує дружина смачно. І курити не хочеться зовсім. І вдома дуже добре, якщо чесно. Взагалі добре, що дім є. І дружина є. Що б він робив без дружини? Та й про крила він загнув, дійсно. Крил не було. А зараз – є. Дружина і син – два крила. Так рішуче сказав чоловік і пішов додому – тим більше, дружина… дзвонила вже два рази ..”.