Перейти до вмісту

Осіння депресія. Як з нею справитись

Добре висипайтеся

Це обумовлено біологічними ритмами. В холодну і похмуру погоду організму, щоб відпочити та відновитися, потрібно більше часу. Тому, якщо ваш робочий графік не дозволяє вставати пізніше, намагайтеся завершувати свої справи на годину-дві раніше, ніж робили це влітку. Кількість сну залежить від особливостей організму кожної людини. Але в будь-якому випадку спати восени потрібно не менше шести годин.

Будьте активними вранці

Прокидатися осіннім ранком буває складно. Часто це і є причина поганого настрою протягом дня. Від цієї напасті допоможе ранкова зарядка, пробіжка або прогулянка. Навантаження не повинне бути надто інтенсивним, адже організм ще не до кінця прокинувся. Але сплеск ендорфінів, який відбувається завдяки фізичній активності, допоможе швидше прийти в робочий стан. Щоб прищепити собі звичку, досить 21 дня. Не лінуйтеся вставати раніше протягом цього часу, і потім ви помітите, що настрій покращився, а продуктивність підвищилася.

Читайте також Нещодавно в моє життя пролунав тривожний дзвінок з минулого. З’явився мій батько, який добрих п’ятнадцять років і чути про нас нічого не хотів. 

Додайте фарб в інтер’єр

Осіння хандра особливо любить нестачу кольору і світла. На щастя, наш мозок можна обдурити в хорошому сенсі слова. Якщо бракує сонячного світла, варто привнести у свою повсякденну реальність більше штучного. Можна купити симпатичний торшер, оточити себе живими кімнатними рослинами, поміняти старий плед на більш яскравий, оточити диван кількома різнокольоровими подушками. А якщо є можливість, можете поворожити над інтер’єром будинку, щоб він став просторішим і впускав більше природного світла. Навіть восени можна ловити яскраві дні та приймати сонячні ванни, насичуючись вітаміном D.

Читайте щодня

І мова йде не про посади в соцмережах, а про звичайні паперові книги, які задають атмосферу. Вибирайте добротну класичну літературу. Це дозволить заповнити дефіцит емоцій, який часто спостерігається у людей, які звикли влітку вести активний спосіб життя на відкритому повітрі. Читання розвиває уяву і активізує творчі здібності. Можливо, після однієї-двох прочитаних книг вам самим захочеться що-небудь написати або зайнятися живописом. До того ж, яка осінь обходиться без книги, чашки гарячого чаю і теплого пледа?

Перегляньте свій гардероб

Переконання, що восени-взимку потрібно носити темні речі міцно вкоренилося у свідомість людей. І абсолютно марно. Щоб реальність набула фарб, а осіння хандра навіть не думала з’являтися, потрібно робити все навпаки. Купіть яскраву парасольку, куртку, «веселу» толстовку — оточіть себе яскравими кольорами з усіх боків. Природне світло потрібне не тільки для хорошого фізичного самопочуття, але і для душевного комфорту. І з цим речі насичених кольором справляються як не можна краще.

Обзаведіться цікавим хобі

Влітку ви були зайняті іншими справами, багато гуляли, а на улюблене заняття, будь то вишивка або похід на танці не вистачало часу або мотивації. Осінь — саме час, щоб зважитися зробити це, замість того щоб проводити холодні осінні вечори вдома в тугу-журбу. Якщо у вас буде постійне цікаве хобі, ви навіть не помітите, як швидко пролетять осінні місяці. А зима зі своїм першим снігом і передноворічним настроєм не змусить себе довго чекати!