Перейти до вмісту

П’ятий пакет санкцій, який містить заборону на купівлю російського вугілля, це обмеження запрацює з серпня

П’ятий пакет санкцій, який, серед іншого, містить заборону на купівлю російського вугілля, це обмеження запрацює з серпня.

Які санкції входять до цього пакету:

1. Заборона на доступ до портів ЄС – заборона надавати доступ до портів ЄС суднам, зареєстрованим під прапором Росії. Але є виключення для сільськогосподарської та харчової продукції, гуманітарної допомоги та енергетики.

2. Заборона закупівлі вугілля – цього року з серпня заборона на закупівлю, імпорт або перевезення вугілля та інших твердих викопних видів палива в ЄС, якщо вони походять з Росії або експортуються з Росії.

3. Заборона для вантажних автоперевезень – заборона для російських та білоруських автотранспортним підприємств, що не дозволить їм перевозити вантажі, у тому числі транзитом. Але це не стосується фармацевтичної, медичної, сільськогосподарської та харчової продукції, зокрема пшениці.

Читайте також: Рецепт італійської паски: панеттоне

4. Заборона на доступ до портів ЄС – заборона надавати доступ до портів ЄС суднам, зареєстрованим під прапором Росії.

5.  У ЄС застосували заходи для усунення лазівок зі вже запроваджених санкцій. Наприклад, заборона на участь російських компаній у державних закупівлях у країнах-членах ЄС, виключення будь-якої фінансової підтримки російським державним органам.

Речник Путіна Дмитро Пєсков заявив, що після запровадження цих санкцій російське вугілля продаватимуть на альтернативних ринках, проте не уточнив на яких.