Перейти до вмісту

Перебування на сонці: недоліки та переваги

Сонце – джерело життя. У невеликих дозах сонячні ванни є дуже корисними.· Настрій: сонце – відмінні ліки від деяких форм сезонної депресії. Синтез вітаміну D, який є незамінним для поповнення кальцію в кістках. Користуйтеся цими благами.

Кожного дня проводьте на сонці 15 хвилин. Проте у великих дозах сонце може бути дуже небезпечним і спричинити появу наступних проблем: Сонячні опіки, також відомі як еритема. Фотодерматоз у вигляді літнього сонячного дерматиту (від нього страждає 10% дорослого населення), і акне, а також рідкісні види фотодерматозу.

Порушення пігментації, такі як пігментні плями, меланодермія («маска вагітності») або вітіліго. Фото-імуносупресія . Передчасне старіння шкіри, яке виражається появою пігментних плям, жовтуватого кольору шкіри, глибоких зморшок, втратою шкірою пружності та еластичності.

Сонце – це велике благо, необхідне для підтримки життя. Однак користуватися цим благом треба обережно, оскільки ультрафіолетові промені є шкідливими для шкіри. Для того, щоб не піддавати себе небезпеці й насолоджуватися сонцем, особливо важливо використовувати засоби з високим фактором захисту.

Шкідливий вплив сонця на шкіру пов’язаний, в першу чергу, з ультрафіолетовим промінням В, яке стимулює засмагу, але також є основною причиною сонячних опіків.

Промені типу А ще підступніші, оскільки не завдають болю, але глибоко проникають у шкіру. Вони прискорюють старіння шкіри й можуть викликати нетерпимість до світла, відому як алергія шкіри та порушення пігментації (гіперпігментація, меланома).

UVA- і UVB-промені також призводять до порушень в клітинах і ушкоджують ДНК. Ця невидима шкода може проявлятися в довгостроковій перспективі у вигляді раку шкіри.

Читайте також: Як часто потрібно міняти постільну білизну щоб бути здоровим

Є кілька правил перебування на сонці:· Шукайте тінисті місця й уникайте перебування на сонці під час його пікової активності. Не залишайте дітей на сонці. Носіть самі та надягайте на дітей головні убори, сонцезахисні окуляри і футболки.

Виберіть необхідний рівень захисту для вашої шкіри. Наносьте крем від сонця в достатній кількості безпосередньо перед виходом на сонце. Застосовуйте крем повторно з короткими проміжками та у великих кількостях, особливо після плавання, рясного потовиділення або обтирання рушником.

Також важливо знати: деякі види їжі допомагають поліпшити захист від сонця. Ряд природних речовин, таких як каротеноїди, вітамін С, який міститься в овочах і фруктах, а також вітамін Е, сприяють захисту від сонця. Але вони жодним чином не замінюють якісні сонцезахисні засоби.