Перейти до вмісту

Як часто потрібно міняти постільну білизну щоб бути здоровим

Чиста постіль, яка зроблена з якісних матеріалів, це запорука здорового і комфортного сну. Тому люди задаються питанням, як часто потрібно міняти постільну білизну, щоб мінімізувати на ньому розмноження бактерій.

Коли відсутня своєчасна зміна наволочок і простирадл, то в них селяться різні паразити. Основний шкідник, який мешкає на брудній білизні — це пиловий кліщ.

Як часто потрібно зміна постільної білизни
Простирадла і підковдри потрібно прати не рідше, ніж 1 раз у 10 днів, а от наволочки вимагають більш ретельного догляду. Такий предмет постільних речей потребує прання кожні 2-3 дні.

Справа в тому, що на наволочці скупчуються ороговілі частинки шкіри голови і тіла, а також сальні і потові залози, які виділяються під час сну.

Читайте також: Як організувати ідеальний пікнік: цікаві поради

У такому середовищі швидко розмножуються паразити, а їх наявність в білизна може призвести до:

*алергічних висипань;
*респіраторних захворювань;
*дерматитів.

Якщо в квартирі є тварини, а тим більше якщо вони сплять з господарем, то міняти постільну білизну будинку потрібно набагато частіше. У такому разі простирадло необхідно добре витрушувати, після чого прати в машинці при 60°C. Такої температури буде досить, щоб видалити паразитів і їх випорожнення з матеріалу.

Зміна постільної білизни для дитини
Дитячий організм ще не володіє міцним імунітетом і достатніми захисними реакціями. Тому зміна білизни новонародженому повинна проводитися якомога частіше. Бажано проводити процедуру раз в 4-5 днів, але не рідше ніж 7 днів.