Перейти до вмісту

Перші сигнали, які говорять про початок депресії

Відсутність апетиту

Ви не відчуваєте відрази дивлячись на їжу, але клубок у горлі не дає вам проковтнути навіть шматочок. Вимушена дієта може тривати день, два, а тоді організм за нормального самопочуття повертається до звичного раціону. Якщо ж відсутність апетиту триває понад тиждень, тоді є привід замислитися.

Відсутність сну

Коли ви спите тільки по кілька годин на добу або припинили спати зовсім. Наближення ночі здається вам жахом, у якому ви знову й знову будете ходити по будинку у напівсні, не у змозі щось робити, але сон дедалі частіше буде для вас лише недоступною насолодою. Якщо заснути вам не дають важкі циклічні думки, слід замислитися про стан своєї нервової системи.

Слізливість

Жінки частіше плачуть за чоловіків, але сентиментальність припиняє бути зворушливою, якщо сльози з’являються у вас на очах хоча б раз на добу. Тепер це зовсім не ознаки вразливості. У стані, що найбільш наближений до депресії, спровокувати істерику може будь-що: від кави, що википіла, до зриву запланованої зустрічі.

Читайте також: Гарбузовий суп з плавленим сиром

Відсутність бажань і потреб

Пешою ознакою депресії може бути байдужсть. У вас не виникає бажання ходити по магазинах, не хочеться дивитися серіали, слухати музику, не хочеться наносити макіяж, а найстрашнішим є те, що вам більше не хочеться нікого бачити, навіть рідних вам людей. Бажання спокою — мабуть, єдине, яке зберігається у людини у стані, що є близьким до депресії.

Нав’язливі стани

Події або думки, які й стали першоджерелом вашого стану, починають майже переслідувати вас, ваше мислення звужується до однієї точки, яка турбує вас вдень і вночі. Вранці, відкривши очі, ви спочатку згадуєте, у чому проблема, і усе починається знову.