Перейти до вмісту

Пілотний проєкт з вироблення електроенергії з апельсинів.

На вулицях іспанської Севільї  близько 50 тисяч апельсинових дерев. Проблема в тому, що це гіркі апельсини, в їжу їх не вживають, а можливості використання в інших цілях обмежені. В результаті тонни апельсинів, які падають з дерев, просто доводиться викидати. Однак місцева компанія з водопостачання Emasesa почала здійснювати безпрецедентний для країни проєкт — виробляти з них енергію.

Апельсини подрібнюють — виходить 50% соку, 50% відходів (шкірка і м’якуш). З цукру, що міститься в соку, виробляється газ з великим вмістом метану, його і використовують для виробництва енергії  – така технологія виробництва.

Підраховано , що із 50 тонн апельсинів можна зробити енергію, яку споживають сто житлових приміщень в день. Але планів постачати нею будинки немає, “апельсинову енергію”, одержувану за допомогою соку, використовують на заводі з очищення стічних вод, а шкірку і м’якуш для виробництва компосту для удобрення ґрунту під сільськогосподарські посадки.

Вчені пояснюють, що для вироблення енергії необхідні продукти, які містять велику кількість цукру, вуглецю. Тобто, наприклад, з картоплі, енергію в такій кількості складно виробляти. А ось оливки або м’ясні відходи цілком також придатні  для виробництва електоенергії.

За інформацією іспанців і очисні споруди також виробляють енергію з органічних матеріалів, які містяться в стічних водах, але при додаванні відходів сільськогосподарської продукції, апельсинів, оливок, залишків їжі, можна домогтися, що очисні споруди, наприклад, очисна станція стічних вод Copero, де ми проводимо експеримент, буде самодостатньою.” Оливки, зокрема, ми використовуємо вже років п’ять. Це як величезний шлунок, який перетравлює і виробляє газ”, — пояснює представник компанії.

Читайте також:Секрети розкішного волосся.

До цього гіркі апельсини з вулиць Севільї використовувалися, як корм для худоби і в дуже невеликій кількості — в парфумерії і для виробництва гіркого мармеладу.

За дослідженнями очищення використаної води — найдорожчий елемент в комплексному управлінні водними ресурсами, на неї припадає 60% витрат енергії, і якщо проект себе оправдає, тоді  компанія може стати  енергонезалежною і самодостатньою. Що ж: світ рухається вперед.