Перейти до вмісту

Почати відкладати кошти можна з абсолютно невеликих кроків.

Сьогодні розповімо про ефективні способи обдурити свою підсвідомість і почати непомітно збільшувати заощадження.

Метод Гауса

Методика базується на формулі Гаусса, яка свідчить, що при складанні всіх чисел від 1 до 100 виходить 5050. На практиці це виглядає наступним чином: написавши на аркуші паперу цифри від 1 до 100, ви приклеюєте його до коробки, а після поповнення скарбнички сумою, рівною будь-якій цифрі, викреслюєте її зі списку.

Експеримент повинен тривати до тих пір, поки всі числа виявляться викресленими. Аналогічно можна спланувати і річне накопичення — тільки для цього на коробці потрібно проставити цифри від 1 до 365.

Підвищуємо ставки

Цей спосіб — спрощена варіація методу Гаусса. Він більш варіативний, тому дозволяє змінювати накопичення у відповідність з розміром доходів. Суть методу в тому, щоб щотижня відкладати трохи більше, ніж в попередній раз. Система розрахована на рік. Так, в перший тиждень року ви відкладаєте 50 гривень, в другий — 100 і так далі, підвищуючи ставки. В кінці року у вас в кишені виявиться хороша сума! Однак якщо такі суми внесків для вас завеликі, зменште початкову або всю періодичність з тижня до місяця.

Чайові для себе

Ця методика хороша тим, що дозволяє відстежувати свої витрати. Сенс її полягає в тому, щоб з кожної покупки відкладати фіксований відсоток, наприклад, 10%. Так, черевики за 2000 гривень принесуть в вашу скарбничку 200, і так далі. Можливі й деякі зміни. Наприклад, відкладати відсотки не з усіх покупок, а лише з тих, ціна яких перевищує встановлений ліміт. Цей метод зручно практикувати за допомогою банківської карти. А деякі банки навіть надають можливість переводити в заощадження відсотки від покупок.

Користь шкідливих звичок

За допомогою цього лайфхаку, ви не тільки збережете кругленьку суму, але і загладите перед собою почуття провини за власні звички. Суть способу в тому, що за кожен досконалий промах потрібно нараховувати собі штраф і відправляти його в скарбничку. Розмір штрафу встановлюється один раз і далі не зменшується.

Наприклад, за кожне запізнення в спортзал можна відкладати по 50, 100 або більше гривень. Можливо, так ви позбудетеся від звички спізнюватися, але тоді і сума накопичень зменшиться. Якщо частіше згадувати про прислів’я “час — гроші”, ви в будь-якому випадку залишитеся в плюсі.

Читайте також: Способи, які допоможуть вам уникнути необдуманих покупок.

Автоматична скарбничка

Для “слабовільних” клієнтів банки все частіше вводять послугу автоматичної скарбнички — так, сервіс банку буде щодня (або в будь-який інший встановлений вами період) перераховувати гроші на інший рахунок, який і буде вашою скарбничкою. Таким чином, нікуди не перераховуючи кошти, ви зможете пасивно збирати, самі того не помічаючи.

Можна почати можна з абсолютно невеликих кроків, які зроблять внесок у власне майбутнє.