Перейти до вмісту

Помилки при виборі чоловіка

Чому не всім жінкам вдається стати щасливими у стосунках з чоловіком? Причина ховається в негативному дитячому досвіді.

Мама і тато недолюбили, не навчили дбати про себе, а дівчинка прийняла це як належне.
Коли виросла, неусвідомлено почала створювати для себе ті ж умови, в яких жила в дитинстві – шукати чоловіків, що підтверджують її неспроможність і невпевненість, і відносини, які ведуть до страждань.

 

 

* Орієнтація на звичне
Жінки несвідомо шукають те, про що вже мають певні уявлення. Таким чином вони повторюють найраніший життєвий досвід: з людьми, які нагадують батьків.

Якщо їх не любили і не захищали в дитинстві, швидше за все, вони не будуть сприймати світ як безпечне місце, в якому всім можна довіряти. Зайва настороженість приверне в їхнє життя особистостей, з якими якраз і варто бути обережними.

 

* Перебування в ілюзіях
Їм здається, що наполегливість – невід’ємна чоловіча якість. Жінку потрібно добиватися. Прояв наполегливості вони вбачають в зухвалій поведінці, пізніх дзвінках, нескінченних повідомленнях. А тих, хто поводиться ввічливо, не помічають.

 

*Неправильне розуміння любові
Жінки, яких не любили у дитинстві, не вірять, що любити можуть просто так. Їм хочеться заслужити любов, боротися за неї, страждати через неї. Такі жінки плутають почуття болю і ненависті, які приносять погані відносини, з пристрастю.

 

Читайте також:5 способів налагодити стосунки зі свекрухою

 

*Звичка звинувачувати себе
Установка на самокритику також родом із дитинства. Сказати «Так, я винен» дитині куди простіше, ніж відстоювати свою позицію.

 

*Недовіра до своїх почуттів
Якщо дочкам говорили, що вони занадто чутливі і емоційні, подорослішавши, вони будуть сумніватися в тому, чи нормально переживати в принципі. Такі жінки будуть хвилюватися через дрібниці і сумніватися в своїй адекватності.

Якщо до почуттів особистості ставилися зневажливо, подорослішавши, особистість буде таким же чином ставитися до своїх почуттів. Швидше за все, така жінка передасть чоловікові право вирішувати і визначати все за неї.

 

* Нерозуміння причин невпевненості
Жінки шукають у чоловіків тієї любові, якої недоотримали в дитинстві. Відчувають себе вкрай вразливими. Це заважає їм розпізнати любов. Через побоювання обпектися і невпевненості вони можуть і зовсім не піти любові назустріч.
8. Відсутність моделі здорових відносин
Тут все гранично ясно. Жінка може навіть вже здогадуватися, що щось не так, але як має бути – не знає. І не знатиме, поки не знайде для себе хороший приклад в реальному житті.

 

*Страх залишитися одній
Кожній маленькій дівчинці здається, що вона одна така нещасна. Вона не розуміє, що відносини з матір’ю чи батьком не складаються у багатьох. Але малятко продовжує вірити в свою ексклюзивність, в свою самотність. Їй потрібна людина поруч, підтримка, розуміння. Її завдання в дорослому житті – знайти прихильність, яка буде безпечною.

Коли мати чи батько не люблять дочку – це сумно, але не катастрофічно.
Що ж робити? Опрацювати дитячі страхи, комплекси, постаратися налагодити відносини з рідними, адже не буває так, щоб зовсім не було ніяких почуттів до своєї дитини, прийняти саму себе. Самостійно це зробити складно. Оптимальний варіант – звернутися до психотерапевта.