Перейти до вмісту

Понад сотні дітей були “вкрадені” російськими окупантами, і вивезені на територію Росії

Понад 100 українських дітей, вивезли війська РФ з території України, де активно ведуться бої. Про це повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

Він зазначив, що більшість дітей вивезено з лікарень без батьків, 16 дітей вивезли з одного з санаторіїв у Mаріуполі. Петро Андрющенко вважає, що Росія готує виправдання, що це діти-сироти.

Петро Андрющенко припускає, що, ймовірно, частина фактично «викрадених дітей втратили батьків через воєнні злочини Росії», але вони – «або мають опікунів на неокупованих територіях, або перебувають під опікою держави», зазначив чиновник.

Читайте також: “Лети у світ, голубко біла, І розкажи про весь наш біль. Як навкруги зробилась пустка, Могили братські і хрести…….”

«На сьогодні, в принципі, ми можемо казати про орієнтовну кількість від 130 до 150 дітей і тут основне, звідки ці діти і куди вони депортуються. Абсолютно переважна більшість цих дітей, близько ста осіб, це діти, які були примусово евакуйовані російськими окупаційними військами з наших лікарень, де вони пребували. Це поранені діти, хворі діти. І за нашими даними, їх перевезено було в місто Донецьк. Попередньо їх утримували в колишній обласній лікарні імені Вишневського. Де вони зараз? Ми їх шукаємо, намагаємося встановити місцеперебування для співпраці з нашим омбудсменом і повернення дітей додому», – сказав «Новинам Приазов’я» Андрющенко.