Перейти до вмісту

Порада моєї матері зруйнувала мій шлюб

Вісім років, я кочував між будинком бабусі і незліченними знімними квартирами, в яких моя мама намагалася влаштувати своє особисте життя.

Вдячний, що хоч школу не змушували змінювати. Навчався всі 11 років в одному класі, хоч і їздити довелося з різних районів. Злився я на маму сильно, звичайно. Мені було дуже важко.

Чоловіки траплялися їй різні – і погані, і хороші. Але заміж вона так ні за кого і не вийшла. Не розумію чому. І у мене склався в голові стереотип – жінка завжди йде від чоловіка.

І моя дружина від мене коли-небудь піде. Зараз моїй мамі вже 58 років і у нас хороші відносини, ми часто бачимося. Коли мені було 16 років, мама попросила у мене вибачення за те, що позбавила мене щасливого дитинства. Мабуть була усвідомила всі свої помилки.

«Я – егоїстка, думала лише про себе. Хотіла, щоб любили мене. А все, що мені потрібно було – це любити тебе. Ти головний мій чоловік в житті. Пізно я це зрозуміла, пізно. Дам тобі пораду. Звичайно, це не ключ до вдалого шлюбу, але все ж.

Не женися на красивій. Всі вони вертихвістки, їм компліменти – як бальзам на душу, вони без них жити не можуть. Знайди собі просту і скромну дружину. Вклади в неї гроші. В перукарню відведи. На всі ці модні фітнес, обгортання. Сам зліпи з неї красуню. Така від тебе ніколи не піде »

Ці слова, сказані на кухні, засіли надовго в моїй пам’яті. Я їх довго пам’ятав. Права мати, чим простіше жінка, тим менше у неї потреб і претензій. Чому так багато розлучень?

Читайте також: Перше, що зробила невістка – встановила в будинку свої правила.

Тому що люди одружуються не на тих, на кого потрібно. Розмірковуючи так, я вважав себе 20-річним генієм, присвяченим в таємниці буття. Через пару років я вибрав собі дружину по маминій пораді. Любові не було, чесно зізнаюся.

Але на ній шлюб і не побудуєш. Я кожен місяць виділяв певну суму грошей на «вдосконалення» своєї дружини. Ні, вона не надувала губи, що не клеїла вії.

Але її зовнішність змінилася, вона стала милою, доглянутою дівчиною. Красиві сукні і пальто, сумочки, туфельки. Мені стало здаватися, що кілька років тому я одружився на зовсім іншу людину. Мамин рада працювала! Таке враження що я закохався у свою дружину.

Але незважаючи на ідеальну дружину, мені чогось не вистачало. Я раптом зрозумів, що мені подобається колега з роботи, Маша. Подобається, як вона сміється, поправляє волосся, друкує на комп’ютері.

Я задав собі питання – якби я міг бути разом з Машею, пішов би я від дружини? І не секунди не вагаючись, я відповів собі: «Так, пішов!» І гріш ціна моєму шлюбу, якщо моя красуня і скромниця дружина мені не потрібна. Це підміна якась.

Імітація щасливого сімейного життя. А навіщо мені це? Я відчувати хочу, що я живу, що люблю!

Через рік я розлучився з дружиною і став жити з Машею. У нас появилась дитина. Я гуляв з ним по окрузі, котив візок перед собою і думав: «Я не заслужив цього. Це все тимчасово. Це все зникне, як сон. Не звикай до них ».

Але йшли роки, а ми з Машею все сильніше прив’язувалися один до одного. Коли я їй розповів про мамин рада, вона реготала весь вечір. «І ти правда, за порадою мами, одружився? Добре, що ви дітей не встигли завести »- сказала вона.

«Вибач мене, звичайно, але, по-моєму, твоя мама не експерт у відносинах. Що, на її думку, повинно було прив’язати до тебе некрасиву дівчину?

Як же я сам до цього не додумався? І як же добре, що зустрів на своєму шляху Машу. Для чого я заклав мамину пораду наскільки років.