– Навчіть дитину бути самостійною
Не робіть всього за свою дитину: діти самі мають вміти одягатися, зав’язувати шнурівки взуття і збирати до школи портфель. Звісно, вам це легше зробити, але наберіться терпіння і зачекайте, поки дитина опанує цю навичку. Ви не завжди будете поруч, тому дитину варто навчати самостійності.
– Дозвольте їй обирати самій
Не варто обирати дитині одяг, взуття, інтереси, що вони люблять, а що — ні. Ви можете дати пораду що до їхнього вибору . Проте якщо ви думаєте, що краще знаєте, чого вони хочуть, то помиляєтесь. Вони знають себе найкраще — дайте їм можливість одержати бажане.
– Відпустіть дитину саму
Нехай діти самі вчуться ходити до школи чи. Звісно, якщо ви самі відвозите дитину, то точно впевнені та спокійні, що вона дісталася до місця призначення. Проте в старшому віці діти знають правила поведінки та безпеки на дорогах. Тим більше, якщо до школи іде групка друзів вашої дитини, відпустіть її з ними. Нехай поговорять на спільні цікаві їм теми.
– Вчіть дитину самоконтролю
Діти дуже емоційні, це всім відомо: або надто щасливі, або ридають на цілу вулицю. Радість — це добре, але якщо за найменшої вашої незгоди малюк починає сильно битися і кидатися іграшками, треба показати йому, як керувати своїми емоціями. Дитині треба пояснити все, що з нею відбувається. Якщо ставитися з поблажкою до кожного крику, то вони ним всього будуть добиватися.
– Дитина має вчитись відповідати сама
Дайте дитині можливість відповідати самій. Це важливо для розвитку навичок спілкування та обміну інформацією. Дитина не має боятися, що дорослі можуть про щось її запитати — малі повинні навчитися будувати відповідь і спонтанно відповідати. В протилежному випадку дитина виросте замкнутою.
Читайте також: Речі, які сигналізують про те, що шлюбу прийшов кінець.
– Не забороняйте дитині робити помилок
Не варто надто опікуватися дитиною, звісно — обов’язково роз’ясніть, які речі можуть загрожувати її життю. Але в іншому дайте дитині свободу: таким чином малюки вчитимуться на своїх помилках і набудуть свій досвід, який пригодиться в майбутньому.
– Спробуйте сприймати дитину як дорослу людину
Після досягнення дитиною 3-річного віку можна довіряти їй певні обов’язки. Список має збільшуватися, разом із віком дитини — це сприяє їх розвитку, прищеплює старанність і організованість.