Перейти до вмісту

Поради для батьків: що потрібно робити, щоб виховати зрілу особистіть?

 

– Навчіть дитину бути самостійною

Не робіть всього за свою дитину: діти самі мають вміти одягатися, зав’язувати шнурівки взуття і збирати до школи портфель. Звісно, вам це легше зробити, але наберіться терпіння і зачекайте, поки дитина опанує цю навичку. Ви не завжди будете поруч, тому дитину варто навчати самостійності.

– Дозвольте їй обирати самій

Не варто обирати дитині одяг, взуття, інтереси, що вони люблять, а що — ні.  Ви можете дати пораду що до їхнього вибору . Проте якщо ви думаєте, що краще знаєте, чого вони хочуть, то помиляєтесь. Вони знають себе найкраще — дайте їм можливість одержати бажане.

– Відпустіть дитину саму

Нехай діти самі вчуться ходити до школи чи. Звісно, якщо ви самі відвозите дитину, то точно впевнені та спокійні, що вона дісталася до місця призначення. Проте в старшому віці діти знають правила поведінки та безпеки на дорогах. Тим більше, якщо до школи іде групка друзів вашої дитини, відпустіть її з ними. Нехай поговорять на спільні цікаві їм теми.

– Вчіть дитину самоконтролю

Діти дуже емоційні, це всім відомо: або надто щасливі, або ридають на цілу вулицю. Радість — це добре, але якщо за найменшої вашої незгоди малюк починає сильно битися і кидатися іграшками, треба показати йому, як керувати своїми емоціями. Дитині треба пояснити все, що з нею відбувається. Якщо ставитися з поблажкою до кожного крику, то вони ним всього будуть добиватися.

 

 Дитина має вчитись відповідати сама

Дайте дитині можливість відповідати самій. Це важливо для розвитку навичок спілкування та обміну інформацією. Дитина не має боятися, що дорослі можуть про щось її запитати — малі повинні навчитися будувати відповідь і спонтанно відповідати. В протилежному випадку дитина виросте замкнутою.

Читайте також: Речі, які сигналізують про те, що шлюбу прийшов кінець.

 

 Не забороняйте дитині робити помилок

Не варто надто опікуватися дитиною, звісно — обов’язково роз’ясніть, які речі можуть загрожувати її життю. Але в іншому дайте дитині свободу: таким чином малюки вчитимуться на своїх помилках і набудуть свій досвід, який пригодиться в майбутньому.

 

– Спробуйте сприймати дитину як дорослу людину

Після досягнення дитиною 3-річного віку можна довіряти їй певні обов’язки. Список має збільшуватися, разом із віком дитини — це сприяє їх розвитку, прищеплює старанність і організованість.