Перейти до вмісту

Поради, які допоможуть вам ефективно вивести плями з одягу.

Напої

Змочіть плями губкою, просоченою холодною водою. Замочіть на 15 хвилин в 1 літрі теплої води, додайте 1/2 чайної ложки рідкого засобу для миття посуду і 1 столову ложку білого оцту. Прополощіть.

Плями від томатів

Видаліть надлишок м’якоті з тканини тупим кінцем ножа. Замочіть у холодній воді на 30 хвилин. Налийте на пляму рідкий засіб для миття посуду. Періть в теплій або гарячій воді з додаванням відбілювача з хлором (якщо це допустимо для тканини).

Жувальна гумка

Потріть пляму кубиком льоду і зішкрібіть надлишок тупим кінцем ножа. Губкою нанесіть розчинник для хімчистки (спеціально для подібних цілей продається в маленьких флакончиках) або засіб для виведення плям, а потім сполосніть водою. Потім періть одяг як зазвичай.

Шоколад або какао

Губкою нанесіть розчинник для хімчистки або засіб для виведення плям. Прополощіть. Нанесіть на пляму рідкий засіб для миття посуду. Періть в гарячій воді.

Кава, чай

На 1 літр води покладіть 1/2 чайної ложки рідкого засобу для миття посуду і 1 столову ложку оцту. Замочіть в цьому розчині постраждалу річ на 15 хвилин. Прополощіть в проточній воді. Якщо пляма залишилася, потріть її губкою зі спиртом або замочіть в ензимному очищувачі на 30 хвилин.

Кава з вершками

Нанесіть на пляму засіб для виведення плям. Прополощіть. Потім потріть пляму сильним рідким дезинфікуючим засобом (пральним порошком). Періть в гарячій воді (допустимої для даної тканини).

Вершки, молоко і морозиво

Губкою нанесіть розчинник для хімчистки. Дайте висохнути. Прополощіть водою. Додайте рідкий засіб для миття посуду і періть в гарячій воді (допустимої для даної тканини).

Яйце

Замочіть у суміші соди і лимонної кислоти в холодній воді на 15-30 хвилин. Прополощіть і висушіть. Втирайте в пляму пральний порошок, потім періть як зазвичай. Якщо брудна пляма залишилася, нанесіть засіб для виведення плям і періть як зазвичай.

Фрукти або ягоди

Додайте на 1 літр води 1 чайну ложку рідкого засобу для миття посуду і 1 столову ложку білого оцту. Замочіть в цьому розчині річ на 15 хвилин. Прополощіть. Якщо пляма залишилася, потріть її губкою зі спиртом, сполосніть. Якщо кольорові плями залишилися, використовуйте хлорвмісний відбілювач (якщо це допустимо для тканини) або кисневий відбілювач.

Соус

Губкою нанесіть розчинник для хімчистки або засіб для виведення плям, а потім сполосніть водою. Просушіть на повітрі, потім нанесіть на пляму сильнодіючий рідкий миючий засіб і періть як зазвичай.

Читайте також: Не усі косметичні процедури можна робити самостійно.

Жир і масло

Губкою нанесіть розчинник для хімчистки, потім просушіть. Нанесіть на пляму пральний порошок і заперіть.

Гірчиця

Видаліть надлишки з тканини тупим кінцем ножа. Нанесіть на пляму за допомогою піпетки розчинник для хімчистки. Дайте висохнути. Прополощіть. Додайте вологий засіб для виведення плям і нашатирний спирт. Прополощіть. Якщо пляма залишилася, періть з кисневим відбілювачем.