Перейти до вмісту

Поради, яких варто дотримуватись, щоб зберегти спокій в стресовій ситуації.

Складні, емоційно виснажливі дні бувають у кожного. Важливим завданням в такі моменти є тримати емоційну рівновагу та образити близьких людей. Більше того, люди, які здатні керувати своїми емоціями більш продуктивні. Ми ж всі хочемо встигати більше за той же час.

Тривалий стрес може бути вкрай небезпечний. Крім очевидних психічних розладів, може статися деградація ділянок мозку, що відповідають за самоконтроль. Однак вражаюча річ полягає в тому, що стрес необхідний нашому організму. Його важливість полягає в тому, що мозку важко почати будь-яку дію, поки він знаходиться під низьким рівнем тиску. Найбільшої продуктивності ми досягаємо тоді, коли рівень стресу є помірним. І поки він змушує нас діяти і не переходить у хронічний — це вкрай корисно.

Пропонуємо вам 5 порад, які допоможують дотримуватись спокою в стресовій ситуації:

Жестикулюйте і тримайте руки на рівні талії
Це змінює частоту дихання і буквально центрує вас. Важливо, щоб ваші долоні були відкриті та їх було видно, якщо вони лежать на столі.

Покладіть долоню на верхню частину стегна
У ситуації, коли ви нервуєтеся і думаєте тільки про те, щоб протриматися до кінця, цей жест імітує ласкавий, «материнський» дотик. Ви не симулюєте спокій — ви просто даєте самі собі те, чого потребуєте. Якщо ви у цей час стоїте, співрозмовник побачить у ваших русі та позі спокій.

Читайте також:Десерт у піст. Шоколадний манник. Рецепт.

Рухайтеся повільно
Ваше завдання — активувати парасимпатичну нервову систему і приглушити природну відповідь організму на стрес (тобто передусім гіпервентиляцію). Зберігайте спокій, дійте повільно. Це допоможе «обдурити» мозок, дати йому зрозуміти, що ви не нервуєтеся, не атакуєте, а серйозна загроза відсутня. Говорити, до речі, теж варто повільніше і більш низьким голосом.

Зосередьтеся на видиху
Найкраще, що можна зробити, коли ви панікуєте, — просто дихати. Зосередьтеся на видиху. Щоб налаштуватися, спершу покладіть руку на живіт і зробіть дуже повільний, довгий видих, а потім концентруйтеся на ньому знову та знову.

Зіпріться на що-небудь
Або перенесіть вагу на одну ногу. Зазвичай люди намагаються так не робити, тому що це інтерпретується як слабкість, розслабленість і нездатність бути сильним суперником. Але це хороший спосіб привести себе у спокійний стан. Досить просто злегка нахилитись убік і на мить торкнутися поверхні ліктем.

Подбайте про свої нагальні потреби.

Переконайтеся, що ви висипаєтеся і отримуєте досить протеїнів, клітковини, вітамінів і мінералів. Найчастіше люди починають дратуватися, при зниженому цукор в крові. Однак досить з’їсти що-небудь поживне і стає (відносно) легше. Також постарайтеся займатися фізкультурою. Щоденні тренування допомагають зняти фізичну напругу, а це в свою чергу допомагає вам контролювати свої переживання. Уникайте надмірного вживання цукру і кофеїну, це зневоднює організм. Випийте великий стакан води і подивіться, чи стане вам краще, чи будете ви більш спокійні і уважні.