Перейти до вмісту

Поширені помилки при правильному харчуванні

Правильне харчування – це спосіб життя, і вибудовування цієї «техніки» — процес довгий і кропіткий, з величезною кількістю нюансів і дрібниць. І саме це викликає труднощі у тих, хто стає на цей шлях – вони занадто довго зациклюються на якихось етапах, обмеження, не дозволяючи собі вчинити неправильно. Але правильне харчування передбачає комфорт, це таке харчування, яке передбачає зайняти все твоє життя. І важливо, щоб воно було максимально комфортним.

 

 

Постійний підрахунок калорій
Постійно судорожно рахуючи калорії, намагаючись вписатися в щоденну норму, ми доводимо себе до невротизації і втрачаємо інтерес до цього підходу. Хоча він вважається найбільш ефективним для зниження і підтримки ваги. До того ж, враховуючи тільки калорії, ми забуваємо, що їх якість і джерела також відіграють важливу роль.

 

Читайте також Звички які не дають вам схуднути

 

Зацикленість на КБЖУ
Саме правильне співвідношення білків, жирів, вуглеводів і калорій є основою правильного харчування. Намагаючись зрушити це співвідношення в ту чи іншу сторону, ми позбавляємо себе важливих речовин – вітамінів від жирів, енергії від вуглеводів.

 

 

Занадто багато води

Пити воду не менше певної кількості в день – так вселяють зі всіх сторін. Забуваючи сказати, що і бажання пити також має враховуватися. Випиваючи воду всупереч потребі ми змушуємо наші нирки працювати в посиленому режимі, з’являється відраза до такої банальної процедури. Прагнути заповнити свій водний баланс – справа хороша, але і добровільне.

 

 

Щоденний контроль ваги
Щоб переконатися в правильності свого харчування, багато починають свій день з ваг і сантиметрової стрічки. І дуже розчаровуються, коли вага та параметри танцюють в різні сторони. Ці показники залежать від безлічі факторів, навіть від того, яким був сон цієї ночі, а після занять в спортзалі тіло «набрякає» і збільшується. Проводить контрольні зважування та вимірювання раз в тиждень або краще в дві – отримаєш більш об’єктивну цифру.

 

 

 

Тільки зниження ваги
Переходячи на правильне харчування, важливо зрозуміти, що низька вага – не самоціль. Мета цього способу життя – твоє здоров’я і довголіття. Переходячи на правильне харчування тільки перед відпускним сезоном, а після захоплюючись шкідливими продуктами, ти піддаєш своє тіло і здоров’я різким перебудов, які ні до чого доброго не призводять. Вибери комфортні звички і підтримуй свою вагу цілорічно.

 

 

Ігнорування спорту
Сподіваючись стати здоровішими лише з допомогою правильного харчування, ти робиш помилку. Вага буде йти, але якість тіла при цьому знижуватися – обвисла шкіра, слабкі м’язи, зморшки. Для того, щоб мати сили займатися фізичним навантаженням, твоє харчування має бути збалансоване і грамотно побудовано.

 

 

Захоплення дієтами
Перестрибування з однієї харчування в інше, ти піддаєш організм стресу. Тільки він адаптується під одні критерії, як ти тут же, не чекаючи стійкого результату, даєш йому інші інколи абсолютно протилежні завдання. Так, дотримуючись певного харчування, потрібен час, щоб зрозуміти, чи підходить тобі це чи ні. Правильне ж харчування ґрунтується на принципі: споживаєш менше, ніж витрачаєш. І цей принцип працює у всіх, хто його дотримується.