Перейти до вмісту

Позбавтеся від трудоголізму і успіх прийде.

Громадська думка щодо успішних людей сформувалася. Якщо ви постійно зайняті і працюєте — це добре. Якщо ж у вас досить багато вільного часу, який ви витрачаєте на себе і друзів — ви нероба і це погано. Ми прагнемо максимально багато працювати, щоб не уславитися неробами і невдахами.

Вчені задалися питанням наскільки ефективний подібний трудоголізм. І прийшли до висновків, що багатозадачність призводить до плачевних результатів. Людина, яка займається множинними справами і перевантажена роботою неефективна, її рівень інтелекту знижується на 10 пунктів.

Монотонна і одноманітна робота призводить до того, що ваш мозок не розвивається, а просто працює на своєму максимумі. Можна навести такий приклад. Людина, яка працює без перевантаження, перемикається на різні завдання і відпочиває, вона схожа на альпініста, який піднімається в гору. Він йде вгору і кожен день долає нову висоту. А той, хто працює на знос без відпочинку — на людину, яка просто бігає навколо гори. Витрат фізичних багато, але до вершини вона ніколи не добереться.

Так як же виправити ситуацію і перестати бігати по колу? Ось кілька простих порад, які допоможуть вам працювати менше, але більш ефективно.

Пріоритет

Окресліть коло своїх завдань і розставте в порядку важливості і значущості. Постарайтеся відсіяти непотрібні або неважливі для вас завдання. Займайтеся тільки пріоритетними справами.

Читайте також: Гарні губи — результат правильного догляду за ними.

Скорочування

Складіть список справ, які вам потрібно виконати і скоротіть їх на 2/3.

Відмовтеся

Якщо ви бачите, що завантажені на 80% і вам дають нове завдання — відмовтеся від їх виконання або перенесіть терміни.