Перейти до вмісту

Позитивний настрій і робота, як знайти компроміс?

Робота. Можливо, ви втратили інтерес до того, чим займалися все життя,  Часом буває винне токсичне середовище: шкідливі колеги, самозакоханий начальник, який не цінує ваші старання. Але ви не можете звільнитися: вас утримує непогана зарплата, привабливий соцпакет або відсутність вакансій на ринку праці.

Пропонуємо поради психолога допоможуть вам зберегти позитивний настрій на роботі.

Визначте, чим конкретно ви незадоволені

Консультанти з кар’єри в один голос стверджують: коли їхні клієнти кажуть, що ненавидять роботу, в 9 випадках з 10 справа не в роботі. Справжня проблема, зазвичай, криється у родині. Це погані відносини або постійні сварки у сім’ї. Образи і роздратування відбивають будь-яке бажання працювати, а ви використовуєте роботу, щоб заповнити емоційну порожнечу.

Якщо причина не в особистих утрудненнях, розберіться, що конкретно розчаровує вас. Записуйте протягом тижня або місяця все, над чим ви працюєте: проєкти, доручення та зустрічі. Потім відсортуйте отриманий список за категоріями, залежно від того, наскільки ви задоволені результатом.

Встановіть межі

Якщо ви вважаєте, що потрапили в токсичне середовище, встановіть обмеження і використовуйте емоційні «засоби захисту». Наприклад, визначте години, коли ви доступні, а коли ні. Якщо підозрюєте, що підлеглі саботують ваші розпорядження, просіть їх повторити те, що ви сказали, щоб переконатися, що вас правильно зрозуміли. Перерозподіліть робоче навантаження.

Проведіть “детокс”

Постарайтеся не нити і не скаржитися на роботу хоча б протягом тижня. Не плачтеся в жилетку друзям, не розповідайте чоловікові, наскільки некомпетентні ваші начальники.

Читайте також: Пілотний проект з вироблення електроенергії з апельсинів.

Уявіть, що ви на “випробувальному полігоні”

Чому ви можете навчитися на цій роботі? Які навички варто придбати або розвинути? Подумайте, в яких областях ви хотіли б розвиватися і використовуйте своє робоче місце в якості «творчої лабораторії».

Пам’ятайте, що ваша робота — це не ви

Самооцінка не повинна залежати від того, якого успіху ви домоглися. Яка ви за людина поза вашої професійної ролі? Які ваші цінності та сильні сторони? Що вас приваблює і надихає? Що для вас найважливіше? Виберіть п’ять слів, які найкраще описують вас. Радійте новим можливостям, змінюйтеся та працюйте над собою.