Перейти до вмісту

Правила щоб жити в гармонії з собою

Наше життя не приносить нам задоволення тільки тому, що в ньому немає гармонії. Досягнення гармонії в житті пов’язано з деякими змінами не тільки в ньому, але і в нашій особистості. У чому полягає секрет гармонійного життя?

Не можна відповісти на це питання одним словом або пропозицією. Для досягнення гармонії необхідний комплексний підхід і готовність до змін. Давайте розглянемо 12 правил, які допоможуть досягти бажаної гармонії в житті.

* Гармонія в життя починається з примирення людини з самим собою. Почуття провини за минулі провини або помилки позбавляє спокою, обрізає людині крила і віддаляє райдужні перспективи майбутнього.

Почати примирення з самим собою варто з вибачення. Абсолютного вибачення і залишання всього, що було з вами в минулому.

* Прийняття себе повинно бути цілісним – перестаньте ненавидіти свої недоліки і вади. Кожна людина має свій багаж досвіду, проблеми з характером або зовнішністю та інші недоліки, які зовсім не роблять її поганою.

Спробуйте просто усвідомити свої достоїнства і недоліки, і прийняти їх не виставляючи собі оцінку. Наприклад, те, що ви так і не навчилися лагодити раковину в будинку, хоча прочитали по цій темі тисячі книг, це не добре і не погано – це просто частина вас.

* Ще один крок в досягненні примирення з самим собою – відновлення довіри до себе, а також підняття самооцінки. Знадобиться час, щоб ви почали знову довіряти собі, якщо в минулому зневірилися. Вам допоможе самовдосконалення. Подумайте над тим, що ви можете змінити в собі і поліпшити і займіться цим.

* Наступний етап – досягнення гармонії з навколишнім світом. Саме цей етап вважається найскладнішим, тому що в ньому задіяні не тільки ми, а й люди, що оточують нас. І почати наводити порядок у відносинах з оточуючими необхідно з аналізу ситуації, яку ви маєте зараз.

Подивіться на ваше оточення і подумайте над тим, що вам подобається в ньому, а що – ні. Подумайте над тим, що б ви хотіли змінити.

* Важливо почати зміни в своєму оточенні з абсолютного вибачення всіх людей, які заподіяли вам біль – свідомо чи несвідомо. Ненависть і жага помсти не мають нічого спільного з гармонією в житті.

Прощення дає свободу вам, тому зробіть вибір на користь милості. Кожен робить помилки, і сила в тому, щоб уміти це усвідомлювати і залишати в минулому гріхи інших людей.

* На етапі аналізу відносин з оточуючими людьми ви напевно виділили кілька людей, з якими вже давно час припинити спілкування. Це відносини, які не творять, а несуть руйнування.

Так ось – ви не знайдете гармонію в даній сфері, якщо не зможете відпустити їх зі свого життя. Можливо, це зовсім не погані люди, але вони створені для інших відносин. Відпустивши їх з власного життя, ви не просто станете щасливішими, ви відкриєте їм можливість знайти своїх людей.

* У відносинах з оточуючими людьми від нас залежить, якими вони будуть. Прийміть рішення сьогодні стати доброзичливим і відкритим до нових знайомств.

Почніть проявляти ініціативу у відносинах – першими телефонуйте, запрошуйте на зустрічі, знайомтеся. Але, не поспішайте впускати людей в своє життя, щоб знову не оточити себе тими, хто вам не потрібен.

Читайте також:Ідеальна шкіра обличчя, що потрібно знати

* Почніть робити добро – допомагати оточуючим людям настільки, наскільки дозволяють ваші можливості. Зовсім не обов’язково віддавати половину зарплати в допомогу притулку. Так просто допомагати людям, якщо ви бачите їх потреби і відкриваєте своє серце.

А найголовніше – це заповнює насамперед вашу основну і неусвідомлену потребу. Всі люди народжуються з потребою робити цей світ кращим, і тому багато хто нещасний, тому що вибрав шлях руйнування, а не творення.

Віддайте свій бутерброд бездомному, купіть 100 грам сухого корму і нагодуйте кошенят, що живуть на вулиці, подаруйте непотрібний одяг нужденним. Ви не збіднієте від цього, а лише збагатитеся.

* Заповнення ще однієї потреби зробить наше життя гармонійнішим. Це творчість. Творчі здібності є в кожній людині, і необхідно знайти можливість реалізовувати їх. Може бути це кулінарія, або ж садівництво. А може у вас є талант письменника? Подивіться вглиб себе і ви зрозумієте, що ви можете “творити”!

* Ну і звичайно ж, для досягнення гармонії в житті, необхідно гармонізувати простір, в якому ми знаходимося. В першу чергу – це створення затишку і мирної атмосфери в своєму будинку.

Ваше житло допомагає вам відновлювати енергію, воно вкриває вас від негоди і ворожості світу. Зробіть так, щоб ви відчували задоволення від перебування в своєму будинку. А як це зробити – вирішуйте самі, виходячи з ваших можливостей.

*Кожна людина має потребу в хвилинах єднання з самим собою. Знаходьте такі можливості для себе кожен день. 10-15 хвилин, проведених в тиші і спокої, без поспіху і суєти, можуть вивести наше життя на новий рівень, зробити його більш усвідомленим і гармонійним.

* Ніколи не забувайте про своє тіло. Неможливо говорити про гармонію життя, якщо ви відчуваєте себе хворим і розбитим. Кожна людина може зробити щось навіть без допомоги лікарів, щоб поліпшити своє здоров’я.

Може бути час почати очищення голодуванням або ранкові пробіжки? Подумайте над тим, що ви можете зробити для свого тіла і втілюйте це в реальність.