Правильний догляд за фіалками

Фіалка – неймовірно красива кімнатна рослина, що має безліч сортів з квітами різних відтінків і листям простої і незвичайної форми.

У кімнатному квітникарстві це одна з найпопулярніших рослин, але домогтися пишного цвітіння не завжди просто, для цього треба створити їй відповідні умови.

При вирощуванні в домашніх умовах особливу увагу і догляд слід приділити вибору горщика, ґрунту і стелажа.

Якщо хочете, щоб рослина радувала стабільним цвітінням, доведеться приділити їй увагу.

Освітлення

Фіалки цвітуть круглий рік при достатньому освітленні протягом 12-14 годин в день.

Читайте також: Скакалка для схуднення

Вологість повітря

Фіалкам необхідна вологість повітря 50-60%, під час опалювального сезону вологість в квартирі знижується до 25-30%, тому необхідно збільшувати вологість повітря. Для цього існує багато способів, одним з них є використання капілярного поливу фіалок.

Грунт
Фіалки воліють слабокислий грунт з рН 5,5-6,5. Для активного росту коренів і рясного цвітіння грунт для вирощування фіалок повинен бути легким, вільно пропускати повітря і зберігати вологу.

Для цього в земляну суміш додають спеціальні природні матеріали – перліт, вермикуліт, товчене вугілля і подрібнений мох-сфагнум.

Вибір горщиків

При вирощуванні фіалок необхідний правильний вибір горщиків. Перш за все важливий їх розмір, а саме діаметр. Діаметр горщика повинен бути 5-6 см для діток і молодих розеток, для дорослих розеток не більше 10-12 см. В ідеалі діаметр горщика для дорослої розетки повинен бути в 3 рази менше діаметра самої розетки.

Дренаж
Для уникнення застою води для нижньої частини горщика необхідний дренаж. Як дренаж можна використовувати керамзит, мох-сфагнум, шматочки пінопласту або вугілля.

Полив і підживлення
Вода для поливу повинна бути кімнатної температури Для поливу можна використовувати водопровідну воду (бажано відстояну або відфільтровану). Полив можна здійснювати в піддон або зверху (при цьому не потрапляти на листя і на точку росту!).

Частину води, що залишилася в піддоні через 30-40 хвилин необхідно злити. Грунт в горщику повинен бути вологим, але не мокрим. При переливі фіалка може загинути через загнивання кореневої системи. Частота поливу залежить від складу грунту і температури повітря в приміщенні. Як правило, полив фіалок потрібно робити 2 рази в тиждень.

Якщо ви хочете підживити рослину, то врахуйте, що добривами можна підживлювати рослини, які мають не пересушений земляний кому. В принципі фіалки не потребують частих підживлень, тому що в субстраті містяться всі необхідні для нормального розвитку поживні речовини, тому досить пересаджувати фіалку раз в 9-12 місяців.

Якщо ви бачите, що фіалка виснажена, то можна її підгодувати спеціальними добривами. Для підгодівлі можна використовувати як гранульовані добрива, так і рідкі. При покупці добрива уважно вивчіть інструкцію по застосуванню, якщо на етикетці не вказано склад добрива (NPK), то краще утриматися від покупки. Концентрація добрива повинна бути в 2 рази менша від зазначеної на етикетці. Підживлення можна здійснювати раз в 3-4 тижні.