Перейти до вмісту

Про самотність у шлюбі.

Історія ця сталася з моєю знайомою.

Чоловік прийшов змучений із роботи, машинально з’їв відбивну, не відриваючись від комп’ютера. Перевірив пошту, відповів на купу листів.

— Тату, тату, ну глянь, що я намалювала!

— Гарний малюнок, – сказав тато і знову вткнувся в комп’ютер.

— Саша, ти міг би пограти з нею? – попросила дружина. – Я хотіла б прийняти душ.

— Звичайно, – сказала спина чоловіка.

Читайте також В бій пішли мобілізовані чоловіки з нещодавно окупованих міст.

Дружина пішла у ванну, і вже звідти почула звуки мультиків, які включив чоловік дитині.

Потім він поклав в рюкзак боксерські рукавички, шолом, капу, воду (побурчав, що фільтр знову порожній), довго шукав свої бинти для рук, дуже сердився. Підняв на вуха весь будинок, щоб їх швидше знайти.

— Ти йдеш на фітнес? Ти міг би хоч раз його пропустити і повечеряти з нами? Я весь день тебе не бачу, і ось ти знову йдеш! – дружина вибухнула і почала плакати. У сльозах вона розповіла, скільки разів в день плакав молодший, скільки годин вона недоспала, що старша знову хворіє і вимотала їй всі нерви … Що вона від цього втомилася і хоче просто побути з чоловіком, а не з дітьми.

— Ти не граєшся з дітьми, вони тебе навіть не бачать! – кинула вона останній камінь.

Чоловік поклав рюкзак з боксерськими рукавичками і спокійно промовив:

— Сказати тобі, скільки я за сьогодні зробив? Я з’їздив по ліки для тебе. Прочитав дві лекції, зробив три презентації, написав главу книги, записав дітей до лікаря. Потім я поїхав за соками для Маші і приніс 40 пачок соку на собі …

Він перерахував ще десяток справ, про які дружина не підозрювала, і на очах у неї заблищали сльози. Виявляється, чоловік вирішує її проблеми щодня. Про деякі з них вона навіть не підозрює, тому що він вирішує їх швидше, ніж вона помітить. Він платить за квартиру і поодинці розбирається з кредитами, документами, страховками, соціальними виплатами …

— Тепер я хочу, нарешті, відпочити і піти на фітнес. Тому що хочу тримати себе в формі. І за це отримав, – ображено закінчив чоловік.

— А ти міг би … вирішувати менше проблем? Нехай краще я вирішуватиму половину з них. Або разом. Або хай навіть ці проблеми не будуть вирішені, але тільки прошу тебе, вечеряй разом з нами! Спілкуйся з нами! Відпочивай з нами! У мене виросли б крила, і я вирішила б тисячу проблем, якби я бачила твоє обличчя, а не спину, коли ти за комп’ютером. Коли я востаннє бачила твої очі? Я більше так не можу. У мене справді немає сил нічим займатися. Навіть погладити білизну.

Чоловік не пішов на фітнес. Весь вечір він грався з дітьми. Він зробив це для дружини. Перед сном вони поговорили і зрозуміли: вони обидва вигорають. Їх не вистачає один на одного. І виникає страшна річ – самотність у шлюбі.

Дорогі чоловіки! Скільки разів так бувало: наприклад, загубили ви флешку в сумці, не можете знайти. Сказали «Чорт забирай», ще пару міцних слівець, нарешті знайшли. Вилаялися і забули, бо стало легше. Пішли на роботу. Ви спілкуєтеся з колегами, п’єте каву, смієтеся, вирішуєте поточні проблеми. Ви вже забули про цю флешку і про це миттю сказане «Чорт забирай». Це був всього лише спосіб випустити пару і жити далі. З вами – цілий світ, багатий на враження, безліч людей, цікавих місць.

А дружина залишається вдома одна з дітьми. І їй з цією фразою жити цілий день. Тому що це було єдине, що вона від вас почула за добу. Вона тепер буде плакати весь день. Вона згадає усе. Що ви не поспілкувалися із дитиною. Що ви не помітили смачну відбивну. Що ви взагалі не радієте вдома, не проводите час разом. Вона сидить і плаче і не може навіть погладити білизну. Ви приходите увечері і бачите бардак. Тому що в неї все з рук валилося через цю ранкову лайку.

Ви виписуєте їй за бардак. Ви кажете, що цілий день працюєте і заслужили затишку. Крадькома скажите, що вона погана господиня і поганий педагог, раз не може змусити дитину вчасно лягти спати.

Вона засинає з думкою, що ви її не любите.

А вам немає в чому дорікнути. Ви ж вирішуєте тисячу проблем! Ви справді втомлюєтеся. І хіба не з кохання ви це все робите? З кохання, звичайно.

Але будь ласка, не вирішуйте всіх проблем. Нехай вони якось самі, без вас, вирішаться. Тільки не залишайте свою дружину одну. Нехай ви краще будете вдвох, але з проблемами, ніж вона буде без проблем, але в повній самоті.