Перейти до вмісту

Прості методи виробити і збільшити силу волі

Сила волі часто асоціюється з втратою ваги, позбавлення від куріння або примусом себе до навчання або читання. Власне, сила волі корисна і необхідна у всіх сферах життя, у спорті, досягненні цілей, поліпшенні власної особистості і в медитації. Це навик, який варто розвивати.

Хтось сказав, що уява сильніша, ніж воля, і те, що ви уявляєте знову і знову, в остаточному підсумку впливає на підсвідомість і перетворюється на звичку. Це вірно, але якщо ви володієте силою волі, ви можете сказати своєму розуму, про що думати і що представляти, і ви можете наполягати на діях. Без сили волі ви дозволите різного роду думкам та капризам диктувати вам, що робити. Розвиваючи силу волі, ви набуваєте здатністю керувати вашою уявою.

Сила волі допомагає вам зосередити свій розум на цілі і провести його туди, не відволікаючись ні на що. А яким чином ви досягнете успіху, якщо постійно будете міняти цілі й зміст свого розуму?

Як можна розвинути силу волі?
Це можна зробити шляхом тренування і розвитку цієї навички за допомогою спеціальних вправ.

Ось декілька порад і стратегій для створення і збільшення сили волі:

Використовуйте неробочу руку, щоб робити рутинні справи
Найчастіше ми використовуємо робочу руку, щоб тримати гаджети, зубну щітку, туш, ручку — словом, що ви там тримаєте. І це логічно. Але є класний прийом, яким можна скористатися буквально зараз: змініть робочу руку на неробочу. Візьміть телефон лівою, якщо ви правша, або навпаки. У 2006 році дослідник Рой Баумейстер проводив експеримент, у якому люди повинні були виконувати вправи на саморегуляцію. Ідея була в тому, щоб привчити їх використовувати додаткову силу волі в рутинних моментах — адже сила волі багато в чому, як м’яз, і чим частіше ти її використовуєш і тренуєш, тим більше зростає її загальна потужність. Ось так учасники дослідження робили побутові речі незвичною рукою, змушуючи себе завдавати собі ж незручності — і це допомогло їм збільшити силу своєї волі.

Слідкуйте за своїм мовленням і придумуйте собі завдання

Серед завдань Баумейстера було також приділяти увагу тому, як учасники розмовляють. Деякі з них мали уникати лайок, інші — говорити тільки повними реченнями, ще хтось — не вимовляти фраз, які починаються на «я». Сенс у тому, щоб докладати ментальних зусиль — це вберігає від виснаження его і втрати сили волі.

 

Приймайте холодний душ вранці

Так, вибачте, самі ненавидимо, але що робити. Навіть виносячи за дужки потенційну користь для здоров’я, холодний душ — одна з речей, яку найскладніше змусити себе зробити. Ми боїмося холоду на інстинктивному, тваринному рівні. Тому змусити себе прийняти крижаний душ — тренування волі найвищого ґатунку.

Читайте також:Багато залишається відходів? 7 способів, як зменшити кількість харчових відходів.

Зробіть додатковий повтор улюбленої вправи

Скільки ви можете стояти у планці? Протримаєтеся на 30 секунд довше. Скільки віджимань, присідань, берпі ви робите? Зробіть ще 10. Суть не в тому, що це. Суть у тому, щоб збільшити власний ліміт і перемогти самого себе.

Робіть рохи більше

Прочитайте ще одну сторінку, перш ніж закрити книгу. Вимийте додаткові тарілки, коли миєте посуд. Гуляйте на пару хвилин більше, під час ваших щоденних прогулянок.

З’їжте трохи горіхів із омега-3 жирними кислотами

Ну, не все ж має бути складним і неприємним. Омега-3 жирні кислоти покращують когнітивну функцію. Додайте до свого меню жменю волоських горіхів — не пошкодуєте.

Помедитуйте хоча б 1 хвилину

У медитації сотня плюсів, і один із них — ми вчимося самоконтролю. Медитація покращує відразу кілька навичок, які асоціюються з силою волі: увага, фокус, управління стресом і усвідомленість. Не хочете займатися паперовою тяганиною на роботі? Помедитуйте, налаштуйтеся — і вперед! Фокусування уваги, якого вимагає медитація, веде до дисципліни.

Починайте знову і знову

Побудова вашої сили волі не досягається в один день. Необхідно час, щоб подолати звички багатьох років. Не важливо, скільки разів ви терпіли поразку, починайте знову.

Приймайте рішення заздалегідь

Знаєте, як Стів Джобс носив тільки чорні водолазки, а Цукерберг — сірі футболки? Це не тому, що на більше не вистачало фантазії. Це тому, що у нас є певний запас сили волі на день, і якщо ми витратимо його на вибір обіду або вбрання на вихід — буде як мінімум прикро. Тому приймайте важливі, але не принципові рішення заздалегідь. Не витрачайте на них сили та час. Розплануйте наступний день перед сном, і вранці вам залишиться тільки дрібничка: зробити все те, що ви придумали.

Відмовляйте собі у спокусах

Згідно з дослідженнями Роя Баумейстера, люди, що відрізняються більшою силою волі, загалом хороші в тому, щоб уникати спокус — не тільки в критично важливі моменти. Що це означає? Привчайте себе відволікатися й ігнорувати такі тригери. Захотіли пончик? Примусьте себе його не їсти — навіть якщо в цілому ви можете це дозволити. Або скажіть собі: я з’їм його, коли закінчу певні справи. І так, коли виникне бажання залипнути в інстаграмі, а не заповнювати чергову робочу таблицю, ви зможете собі в цьому відмовити.

Делайте скучные задачи более весёлыми

Тут усе просто. Потрібно розпакувати речі після переїзду, і страшенно ліньки? Покличте друзів, приготуйте піцу, зробіть апероль і влаштуйте розпакувальну вечірку! Або об’єднуйте заняття, які дуже подобаються і дуже не подобаються. Наприклад, послухайте на пробіжці улюблену аудіокнигу. Або розберіть шафу за переглядом «Бріджет Джонс». Або мийте посуд, танцюючи. Варіантів купа!

Уявляйте собі фінішну пряму

Будь-який бігун вам скаже: як тільки видно фініш, звідкись беруться сили, про які раніше взагалі не підозрював. Так і в повсякденних справах: уявляйте собі, як закінчите осоружне завдання, зможете посидіти й випити кави, спочиваючи на лаврах. Це ж ідеально!

Не покидайте

Пам’ятайте, провал це не точка виходу, але точка, від якої ви можете почати спочатку. Сильних людей з сильною волею не розчаровує невдача. Вони починають знову з ще більшим бажанням та амбіціями.