Перейти до вмісту

Причини, через які ми намагаємося зберегти відносини, які уже давно неприносять щастя

Жалість

Ви жалієте його, тому що впевнені, що він без вас не зможе. Але набагато більше вам шкода витраченого часу. “Починати усе спочатку? А якщо це станеться знову?” Пам’ятайте, що жодні відносини не варті продовження, якщо не приносять щастя, спокій і задоволення. Невже ви заради витрачених на цю людину нехай навіть 2-х років готові провести з нею усе життя, просто терплячи її присутність? Ви думаєте, що за появи дітей ви знайдете, кому дарувати свою любов? 3-4 роки — це не настільки вже й великий термін, і навіть якщо історія повториться, не варто впадати у відчай, кричачи, що ви просто не встигнете створити сімю. Звичайно, ніхто не застрахований від невдалих наступних відносин, і, навіть будь-які наступні сварки та скандали через той самий страх наштовхують вас на думку, що це знову не ваша людина, що вам знову не пощастило. Але вдихніть глибше. Подумайте, чи хочеться вам проводити час з цією людиною наодинці? Якщо так, то усе гаразд.

Егоїзм

Вам зовсім не хочеться бути з цим чоловіком. Ви самі активно підшукуєте йому заміну. Але думка про те, що він знайде собі когось, змушує скаженіти. Все ж таки він зізнавався у коханні, а це означає, що він не може не страждати після розриву. Егоїзм у цьому випадку — до жаху поширена ситуація, і настільки ж неприйнятна. Якщо у вас колись були почуття до людини, то інстинктивно ви б вважали за краще, що б вона після вашого розлучення знайшла своє щастя. Вам було б спокійніше, і ніяке почуття провини не турбувало б вас. Але якщо ви червонієте через злість, коли спільні знайомі натякнули, що у вашого колишнього нова пасія, але при цьому ви самі не хочете бути з ним знову, вітаємо — ваші відносини були фарсом. У такому разі не варто навіть дивуватися, що у вас з’явилося відчуття ворожості до чоловіка. Просто ви ніколи не відчували до нього ніяких почуттів.

Читайте також: Пиріг з заварним кремом та малиною

Страх

Усі люди бояться змін. І скільки б ви не мріяли переїхати до іншої країни, зробити необдуманий вчинок у своєму житті, та просто жити одним днем, як у романтичних комедіях, ви, швидше за все, ніколи так не зробите, тому що… Вам потрібно десь працювати, жити, вам потрібно чимось харчуватися, вам потрібно вивчити мову. Загалом, відмовки завжди знайдуться — від реальних причин до найдурніших і безглуздих. Приблизно тією ж самою логікою ви керуєтеся під час розриву відносин. “Але якщо я залишуся сама? А раптом я нікого більше не знайду? А що скажуть наші спільні друзі? Що скажуть його батьки та мої батьки?”